Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet a kecskének citromhéjat...

Lehet a kecskének citromhéjat adni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
ha szabadon legelhet, akkor nyugodtan. ha be van zárva, csak keveset, néhány citrom héját adj neki. Szabadtartásban a kecske szinte mindent megkóstol, nálunk rá kellett szólni a vendégekre, hogy ne dobják el a csikket, mert a kecske felszedte :) persze nem lett semmi baja
2016. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
A citromot elég sok vegyi anyaggal, tartósítószerrel kezelik.
2016. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Are You Scorpio ***** válasza:
0%
lehetni lehet, kerdes ajanlott-e neki a vegyszeres citromhej .. meg hogy elfogadje-e :-)
2016. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
hát szerintem ha nekünk nem árt a citrom héj, akkor a kecske is nyugodtan megeheti.
2016. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még a klottgatyát is megeszi.
2016. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy minek...
2016. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#4-es! Ki mondta,hogy nekünk nem árt?

"A citrusfélék tárolási-betegségeinek fellépését, azaz romlását serkenti az árú körüli levegő magas páratartalma, és a hűtés nélküli körülmények.


A nagyarányú romlást megelőzendő a fákról szüretelt gyümölcsöket gombaölő és baktériumokat is ölő vegyszerekkel és növényvédő szerekkel kezelik. Az oldatot permetezéssel vagy gyakrabban az oldatban történő áztatással viszik fel a gyümölcsök héjára. A súlyveszteséget okozó párologtatás csökkentésére pedig viaszréteggel vonják be a gyümölcsök héját. Általában a viaszban fürdetést a vegyszerekkel együtt alkalmazzák.


Milyen kémiai anyagokkal kezelik a gyümölcsöket?


A szakirodalom valamint a hazánkban forgalmazott déligyümölcsök csomagolásán olvasható információk szerint két klasszikus gombaölő szert alkalmaznak leggyakrabban erre a kezelésre: az imazalil és a prokloráz hatóanyagúakat. Mindkettő felszívódó hatású, a növény szövetébe, a gyümölcs héjának mélyebb rétegébe mozogva ölik meg az útjukba kerülő gombákat.


A biztos hatás érdekében még szoktak ortofenil-fenol-t (E 231) és/ vagy tiobendazol-t (E233) is adagolni az oldathoz. Ezek a vegyületek a romlást okozó gombák mellett a baktériumok ellen is hatnak. Jellemző rájuk, hogy csak a terméshéj felszínén tapadnak meg. Besorolásuk kicsit kaotikus jelenleg: bár az Európai unió 2003-ban átsorolta őket rendeletileg a növényvédő szerekhez, de növényvédő szerként azóta sincsenek nyilvántartva.


A felsorolt növényvédő szerek alkalmazása a leszüretelt déligyümölcsök esetében engedélyezett, de a forgalmazónak kötelezően fel kell tüntetni a kezelést a gyümölcs csomagolásán. Európai unió déligyümölcsöt termelő országai is alkalmazzák ezen kezeléseket.


Hazánkban a déligyümölcsök többségét ömlesztett áruként értékesítik, kimérésük a pultra felhalmozott narancs és citrom hegyekből történik. Az árusítás ilyen formájánál a gyümölcsök kezeléséről a vásárlók semmilyen információt nem kapnak."

2016. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!