Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Úgy néz ki felfúvódott a...

Úgy néz ki felfúvódott a kecském, mozdulatlan álldogál, nem bírom a szájába tenni a feloldott szódát. Van valami ötlet valakinek, vagy gyakorlati megoldás?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A fogai és a pofája közé tedd az üveg száját, emeld fel a fejét és lassan kezdve töltsd bele a folyadékot.


Biztos vagy benne, hogy a szóda jó felfúvódás ellen? Én már nagyon régen tanultam állategészségtant, de szódáról szó sem volt, habos felfúvódásnál kellett olajat önteni a szájába, és beszéltünk a beöntésről, a járatás hasznosságáról, ill. arról, hogyan kell az oldalát kibökve "leereszteni" a levegőt.

2015. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Székrekedése van? Mert egy kutyáról hallottam nemrég hogy napok óta nem evett, próbált volna kakilni de nem tudott és valami olajat kapott a dokitól! 1-2 nap múlva megindult a széklete.
2015. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az a valami olyaj az ricinusolaj. Emberre is jó, amikor lopták középiskolában a kólát, raktunk bele. A delikvens sugárban fosott...
2015. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet próbálkozni ricinusolajjal, állatorvossal is lehet jó sok pénzért kezeltetni de mivel egy kecske 10-20000 ft közötti értékű így meggondolandó. Lehet le kéne vágni, úgy meg tudjátok legalább enni és nem kell tovább költeni rá. Ha nem teszel semmit megdöglik 3 napon belül. Felfúvódhatott lucernától meg akár más gabonaféléktől is ha túlzabálta magát.
2015. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zolidobos ***** válasza:
Gondolom gyógyszer nincs. A szóda....szóval semmi. Tolj egy ujjnyi vastag gumicsövet a torkába, de a nyelőcsőbe, neca légcsőbe, egész a gyomráig. A felgyülemlett gáz el fog távozni, az életveszély ezzel elhárítva. Utána kapjon valami kérődzés serkentőt.( Atympan, Rumonogen) Mindkettő vényköteles!
2015. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már4. napja és még él a 2. nap nagyon kínlódott, olajat kapott, meg egy kanálnyi svédcseppet. Már szaladni is tud. Gabonából ehetett sokat, ezért az már tiltólistán van.
2015. júl. 2. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Állatorvosról hallottál már? Elnézted volna ha elpusztul. Gratulálok!
2015. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9-es, az a kecske szerencsés.:)
2015. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem! Eredetileg az állatorvosra akartam bízni, hogy ő segítse át a döglődésén! :-) De szerencsére kapott még egy esélyt és megmenekült! :-)
2015. júl. 4. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Állatorvos??? Na ezért mondtam hogy szerencsés. Én csináltam volna állatorvos nélkül kecskegyrost.:DDD
2015. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!