Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit érdemes tartani, nyulat,...

Mit érdemes tartani, nyulat, kecskét, vagy valamilyen szárnyast, ami segítene a sok gyomot (tarack, vadsóska, és hasonló fűfélék) gyéríteni? Melyiknek van a legkisebb költség- és gondozásigénye?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Kecske mindent megeszik ha nincs más választása, azért nem szokják tartani mert nem hagyja meg a növények gyökerét, ezzel pedig tönkreteszi a talajt.


Feletetni lekaszált cuccot lehet állatokkal, de igazán fűnyírónak egyik se jó. Kaszálás/fűnyíró mellett kiegészítő jelleggel, amennyiben köves vagy túl meredek talaj miatt nem lehetséges a szerszámos fűnyírás birkát szoktak tartani.

2014. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legkisebb költség- és gondozásigénye? Az elektromos fűnyírónak. :)
2014. júl. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Leghatékonyabb a gyomlálás!Ha jól eláztatja a földet a sok eső,könnyen kiszedheted gyökerestől.Ha nagyon hosszú a gyökere,akkor csákány!
2014. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom kapát tartsál. Ez a leghatékonyabb a feladatra. Gondozni csak annyit kell, hogy tisztán tartod, és időnként megélezed, amúgy meg áll a sarokban, nem kell vele törődni. Meglátod nagyon jó szolgálatot fog tenni és olcsón beszerezhető.


Haszonállatot tartani más műfaj. Ott nem csak azért tartanak állatot, mert gyéríti a gyomokat, hanem mert szeretik pl.: a nyúlpörköltet,vagy sok tojás fogy náluk, ezért olcsóbb ha tartanak és így tovább. Gondoskodni mindegyikről kell, van amelyikről többet, van amelyikről kevesebbet. Átlagosan elmondható, hogy az apró jószág (nyúl,tyúk,galamb,pulyka stb) beéri kevesebb törődéssel, de nem jelenti, hogy rájuk sem kell nézni.Költség tekintetében a nyúl van az élen, mert konyhai,kerti hulladékkal is tartható.

2014. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gépmentes biogazdálkodást csinálok, kb. 700m2-en, olyan kötött talajon, ami még a régi, kovácsolt ásót is tönkreteszi. Egy kaszálással összeszedett fűmennyiség sok helyet foglal, elegendő nitrogénforrás hiányában a komposztálás is nehézkes. Nem instant fűnyírónak kellene az állat, hanem hogy hasznosítson valamit a sok levágott zöldből, mert sok értelme nincs, hogy 3 havonta egy 2m-es dombot kell elégetni..meg persze a csicsóka meg a körte mellé jó lenne valami húsféle is.
2014. júl. 21. 05:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindegyiket lehet tartani, nem drága a tartásuk.Nyulnak kell egy nyúlketrec, abba elszállásolod.Kell neki kaszált réti széna, ha hizlalni akarod akkor nyúltáp, de ha nem akarod akkor csak búzát adsz neki.Friss bíz elengedhetetlen.Szalma is kell alá, meg nyáron zöldet lehet neki szedni.Nem annyira hatásos fűnyíró, mert csak addig eszik míg jól nem lak, és elég hamar jól lakik, aztán fekszik el.Kirakni meg nem érdemes egymagában a gyepre, mert ha olyan fürge akkor nem éred utol, csak akkor rakd ki ha elkeríted ketreccel, mert kutya is megfogja.Nyulat nem szokás kivenni ketrecéből, nálunk nem szokták.Szerintem nem annyira hatékony, régebben volt valami haszna, de manapság semmi nincs.Faluba még mindig van aki foglalkozik vele és leadja, de csak ekkor van haszna.


Kecskét is egyszerű tartani.Elég neki egy szélvédett, száraz hely, ami lehet disznóól is.Nyalósó, víz, mindig legyen előtte.Abrakként kukorica, búza, zab, száraz kenyér, keksz, lehet adni.Kecskével ha legel vigyázni kell, mert minden létezőt megeszik.A gyümölcsfáknak megrágja a törzsét, leveleit lerágja, gyümölcsöt is néha.De nem válogatós, az benne a jó.Télen-nyáron megköveteli a szénát, a réti kaszált a legjobb.A bakra mondják hogy büdös, de egyáltalán nem, ha rendesen van tisztítva a helye.Figyelni kell rájuk, mert képesek az alacsony ólak tetejére is felugrálni ha tudnak min.Igénytelenek, és hasznos állatok.Teje nagyon finom és tele van vitaminnal.Körmölni kell őket, meg oltani.Ahova kikötöd, ott lerágja a füvet.


Szárnyas:Itt nem mindegy miről beszélünk.A tyúkról csak annyit hogy nem úgy legel mint egy kecske.A tyúk eléggé megválogatja a fűféléket ha szabadon mehet.Amelyik neki szimpatikus, csak azt eszi le, de a fű nem fogy ritkulni, se fogyni.

Liba az már hatékonyabb, mert a liba rendesen legeli a füvet ha van rá lehetősége.

Kacsa is ugyan olyan hatékony mint a liba, csak ez a két madár teleszarja az udvarod, nem is akármilyen ürülékkel.


Tehenet tudnám még ajánlani, de rengetek munka van vele, de megéri.Istálló, széna meg abrak, nyalósó kell neki.Füvet olyan szépen lelegeli hogy megkel várni míg kinő.Jó választás, ráadásul a tejével is pénzt lehet keresni.


Juhot is tudom ajánlani, szomszédba gyönyörűen nyírja a füvet.Kiköpött fűnyíró, csak etetni és minden évben 1x nyírni kell.


Ló is ugyanolyan jó fűnyíró mint a felsoroltak.


A választás rajtad múlik!

2014. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Negyedik válaszoló vagyok.


Te írtad: "Gépmentes biogazdálkodást csinálok, kb. 700m2-en, olyan kötött talajon, ami még a régi, kovácsolt ásót is tönkreteszi"


Ez csak akkor fordulhat elő, ha hosszú-hosszú ideje senki nem forgatta meg a talajt. Ha ilyen ügyes leszel továbbiakban, akkor se körte, se csicsóka nem lesz hosszútávon és a beton is elbújhat a talajod keménysége mellett. Agyagos talajon nem is csoda, viszont ha gyepen,körtén, csicsókán kivül más is szeretnél akkor minél hamarabb veselkedjél neki, mert ezt a 700 m2-t kézzel megművelni, fellazítani embert próbáló. A gép nem ellened van, hanem érted. Azt én értem, hogy a benzin kiadást akarod megkerülni és igazi biohuszár akarsz lenni azzal, hogy nem használsz gépet. Ilyen bekeményedett talajt, csak erőgép (pontosabban rotációs kapa) tud fellazítani. Ez az első lépés, amit rendszeresen csinálni kell egy agyagos talajon.Amíg nem tudod megforgatni, addig feljavítani sem leszel képes. Feljavításkor lenne lehetőséged megakadályozni az újbóli nagy hantokká válást megfelelő eljárásokkal (homok hozzáadása, Vulkán komplex trágya). Haszonállatból én biztosan nyuszit választanék, de előtte meg kell küzdened a lehetetlennek tűnő feladattal: Fellazítani a talajt! Így több zöldség jutna az asztalodra, és nyuszid számára is többféle takarmányt adhatnál.

2014. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem teljesen így van, a talaj valóban nem volt művelve kb. 15 éve, de alapból ilyen brutálisan kötött, de nem csak nálam, hanem az egész környéken. Bálványfákkal meg vadszőlővel volt tarkítva, kb méteres távolságokban, a jurassic park ehhez képest talán gyep lehetett. Csákány plusz gyökérvágó kapa meg 3 hónap, mára rendben van az egész, a föld alól kb. 2 méterenként egész téglákat forgattam ki a földből, összesen kb. 15-20-at, nemtom milyen értelmes megfontolásból áshatta el az előző tulaj, semmi logika nem volt az elrendezésben se, az egyik állítva, másik fektetve, harmadik 60fokban..vagy tán ő is 60fokban lehetett befolyásolt állapotban, mikor ezt művelte, de mindegy már. A fákat is rendbe tettem, metszés, vadszőlő-ledudvázás, sebkezelés, mára szépen teremnek, tehát nem arról van szó, hogy nem birok vele, hanem arról, hogy a sok lekaszált zöld nagy részével nem tudok mit kezdeni. Gépre nincs szükségem, ha lenne, szereznék. Amit ásóval meg kapával elintézhetek minek csinálnám géppel? Mindenki észnélkül rotátorozik, kb negyedannyi földet, mint az enyém, mégse vannak előrébb, max. 2 órával..
2014. júl. 22. 05:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban rengeteg az eltümtetbi való zöld, akkor kecske a megoldás, mivel az apróbb jószág (tyúk, nyúl) nem eszik meg annyit. Viszont azt is érdemes tudni, h a kecske mindig eszik és sokat. Úh ami neked most soknak tűnik, az neki lehet h csak pár nap. És akkor is kell neki kaja, ha épp nincs kaszálnivalód.

Azonkívül egymagában nemigen van meg, mert társas állat. De biokertre rá ne engedd, mert mind megeszi. Ha éhes, akkor igen ötletesen tud átjutni szinte mindenen (egész kis luktól kezdve a lazább kerítéseken át mindenen). Kikötni elméletileg ki lehet, de a vége általában az, h összevissza csomózza magát a kötéllel.

Árban ellenben a legjobb, 5-7 közt már kapsz (birka meg 20 körül van), igénytelen, intelligens, jópofa állat és hasznos.

2014. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Abszolút a nyulat javaslom. De csak ketreces, vagyblekerítettbtartásban, ami mozgatható.az udvarinkon csonkig rágták a füvet.de a sok gaz tényleg nem biztos, hogy egy kecskének 2 hét után már nem az éhezést hozza el. A nyuszik viszont mások.
2017. júl. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!