Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecske jó állat?

A kecske jó állat?

Figyelt kérdés

2014. júl. 19. 01:17
 1/8 anonim válasza:
51%
A LEGJOBB
2014. júl. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Attól függ, hogy mihez? :-)
2014. júl. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
34%
Nem, mert nem tud repülni és nyávogni.
2014. júl. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
55%
nekünk van egy jópár kecskénk. én mondom nagyon hasznos. ha hallottál már a kecsketejről azt is tudd hogy az sokkal egészségesebb a bolti vízzel áztatott kotyvaléknál. a kecsketúróról és a kecskesajtról ne is beszéljek. aztán ha meghal gyönyörű dísz lehet a szarva és a koponyája. a húsát nem díjazom azt inkább ne edd
2014. júl. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is jó állat. De a tyúk azért jobb.
2014. júl. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj azzal, hogy most ez a divat. Jól gondold át melyik állat tenyésztésébe kezdesz. Az a lényeg, hogy neked elég jó-e. Ha életedben még nem ettél kecskehúst, vagy bármilyen kecske terméket, akkor azzal kellene kezdened, hogy megkóstolod. Ugyanis az állattartás velejárója - haszonállat esetében mindenképp- a vágás. Nem díszpintyet fogsz tartani, hanem kecskét. Ami nem csak eszik, hanem tör, zúz, rombol is alkalomadtán.
2014. júl. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon bírom őket. Azzal együtt, hogy valóban, rombolásra lettek teremtve. Beléjük van kódolva, hogy tönkretegyenek, lerágjanak, összetapossanak mindent, ami számodra érték. Ha nem tudsz cifrán káromkodni, akkor mindenképpen szerezz be egyet. :)

Nekünk amúgy beváltak: 3 anyát fejek, a bak gidákat levágjuk (nekünk kifejezetten ízlik a gidahús), a lányokat elcseréljük erre-arra. A tejből sajtot, túrót, vajat csinálok, még házi szappant is. A bőrét ki lehet készíttetni. Olcsó megvenni és fenntartani is. Kötöttség, főleg ha fejed, meg mint kérődző állatnak, azért vannak kényes dolgai, szóval nyilván tök amatőrként, hozzá nem értőként nem szabad beleugrani, de szerintem "jó állat".

2014. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy romboló, fák, kerítés a fő célpontjai. Szapora , olcsó, finom a húsa. Nekem 3 van, ebből egyik bak. Szeretem őket, nincs időm fejni, nálam az a szerepük hogy a szomszédos telkeken karbantartják a füvet. Szinte 0 az anyagi ráfektetés. Viszont télire és ha bezárva vannak sokat kell kaszálni nekik, nem beszélve arról hogy sokat mekegnek .
2014. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!