Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi a véleményetek a kitojatott...

Mi a véleményetek a kitojatott tyúkokról?

Figyelt kérdés
tavasszal szeretnék venni vagy 15-20db kitojatott tyúkot 500ft/db áron és mi a tapasztalatotok,véleményetek, szoktak-e még tojni ??

#tojás #etetés #tyúk #hús #baromfi #kitojatott #tojógyár
2014. júl. 10. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy szoktak e még tojni, de azt tudom hogy levesnek még jók :)
2014. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én biztosan csak akkor vennék letojatott tyúkokat, ha azt meg akarnám főzni. Csak is kizárólag fiatal tyúkokat vásárolnék, ha tojatni akarnám őket. Tudom, azok sokkal többe kerülnek, de valamit valamiért.
2014. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Csak gondold bele magadat annak a helyébe, aki eladja. Ő megélhetésből tart tyúkot. Szerinted miért akarna megszabadulni tőle ilyen olcsón, ha egy 16 hetes jérce ennek a többszörösébe kerül? Vedd hozzá, hogy 1 éven át etette. Elárulom neked!

Ezt az állatot nem éri meg neki tartani, mert annyira kevés tojást tojna. A modern hibridek 20-22 hetesen kezd el tojni, és 52 hét múlva kezd el a tojt tojás mennyisége meredeken csökkenni. Ha nem csak pár tojást szeretnél naponta begyűjteni 15-20 csirkétől, akkor inkább vásárolsz fiatal jércéket.

2014. júl. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kitojatott tyukok azokat a tojotyukokat szokta jelolni, amik a tolvaltas miatt nem tojnak egy ideig, igy a tojasgyarnak anyagilag jobban megeri felnevelni egy uj nemzedeket, mint megvarni, hogy ujra tojanak.

Tehat, ha ilyenrol van szo, nem pedig tobb eves oreg tyukokrol (amik mar levesbe sem jok) akkor megeri, othonra.

2014. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát igen igazad van köszi a gyors választ
2014. júl. 10. 20:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Tessek egy link:

[link]

Tehat, ketevesnel idosebbet max levesnek, egyeves othonra meg jo.

2014. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor tavasszal veszek 20db kitojtat amik 1 évesek 2 éves korba meg levágjuk
2014. júl. 10. 21:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Én vettem pár éve kitojt tyúkokat. Egy évesek voltak, úgy terveztem hogy egy évig tartom őket, majd kétévesen levágásra kerülnek. Vettem vagy 10 darabot. Szépen kikupálódtak, nagy nehezen a zöldre is rákaptak. Tojni iszonyat amennyit tojtak, volt hogy megtojt mind és majdnem minden nap. Akkora dömping volt hogy még adtam is el belőle. Na amikor a vágás elérkezett vágtam lefelé őket. Hát megfőzve nekem egyáltalán nem ízlett. a húsuk mint a gumi olyan volt. Éppen meg lehetett enni, de az én tanyasi csirkéimhez messze nem hasonlítanám. Nos akkor eldöntöttem, nem veszek többet letojtakat. Most is van 10 darab de ezek vegyes tanyasiak. Itt is tojnak rendesen 6-7 darabot, de ezeknek a húsuk is igazi.
2014. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3 éve vettem 1 éves letojtakat, azóta is normálisan tojnak. Néha több néha kevesebb, most az utóbbi. Most készülök leváltani őket, ha sikerül, megint 3 évig tojnak. Csak kukoricát, zöldet, mészgrittet kapnak, tehát az ízükkel nem lesz baj.
2014. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és mennyi takarmány kellene 20db-nak ?? kukorica=50% búza=30% táp=20%
2014. júl. 11. 14:53
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!