Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csikre keltetés utáni gyógysze...

Csikre keltetés utáni gyógyszeres kezelés, honnan szerezhetők be a megfelelő gyógyszerek interneten?

Figyelt kérdés
Vettünk egy keltető gépet 40 kis csibe, ha minden igaz már hétfőn kifog kelni, a keltető leírásában szerepel, hogy gyógyszeres kezelés kell a kikelés után. Metilénkék vagy galicint vagy sau adevit-ot a vízbe, illetve kékszeszbe a lábukat mártani. Nincs valami weboldal ahol minden beszerezhető?

2014. febr. 25. 19:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy mit ajánlanátok?
2014. febr. 25. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ne weboldalt keressél, hanem állatpatikát.
2014. febr. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom hol laksz, de Magyarországon nem ilyen dolgokkal kezelik a csirkéket. Itt sem galicint, sem kékszeszt nem kapsz.
2014. febr. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt írta a kis könyv... Ezelőtt is keltettünk egy régebbi géppel de ott semmi orvosságot nem kaptak és egészségesek lettek... de gondoltuk valamit lehet még is kéne...

Ennek ellenére h válasz nem érkezik értelmes, és csak beszólás, helyette talán értelmes választ is kaphatnék ahol esetleg információt is jönne értelmeset... nem beszélve kék szesz kapható... így utólag rátaláltam

2014. febr. 27. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Legalább baromfipestis ellen be kell permetezni (ezt már a keltetőben meg lehet csinálni).


pipi-ter.t-online.hu/cgi-bin/doc/t_oltas.html‎


Egy fórumos szövegét is idézem:

"Ha nem vágásra neveled a madarakat, akkor szerintem elengedhetetlen a vakcinázás. Különösen igaz ez a számodra értékes egyedek esetében. Akkor is fontos, ha több évre tervezel és szeretnél magadnak egy stabil törzsállományt kialakítani.

Én vakcinázom a csibéket marek, gumboro, newcastle, bronchitis és himlő ellen.

Ezek közül a marek az oltós a többi itatós vakcina. A vakcinákra általában rá van írva a hígítási arány és az alapján könnyen kiszámolható az egy csibére eső mennyiség is. Több féle kiszerelés van (200, 400 vagy 1000 adagos). pl. 200 adagos gumboro vakcinát én 2 liter vízben kevertem ki... Az itatós vakcinákkal én azt csinálom, hogy kiszomjaztatom a csibéket és ha kellően szomjasak, akkor biztos eleget isznak belőle. A newcastle vakcinát az itatáson túl porlasztva is rájuk fújtam, mert az nyálkahártyából, szemből is felszívódik.

A vakcinák között a marek a legelső és egyben legfontosabb is!!! Rögtön napos korban kell oltani, különben semmit nem ér. Azért ez a legfontosabb, mert a betegséget okozó vírus nagyon agresszív és ebből a betegségből nincs gyógyulás. Visz minden madarat kortól és egészségi állapottól függetlenül.

Egyik nap semmi baja a madárnak a következő nap pedig váratlanul elhullik. Nem kell hozzá fejcsavarás sem..

A gumboro és többi vakcina később is ráér. Én 11 naposan itatom a gumborot, rá egy hétre a következőt és így tovább...

Ha vakcinázni akarod a csibéidet (és én ezt ajánlom), akkor próbálj meg tenyésztő társat- társakat találni a környékeden, akik partnerek a vakcinázásban,mert mellesleg elég borsos ára van ezeknek az oltó anyagoknak és nem éppen hobbi mennyiségben kerülnek forgalomba sem...Többen gazdaságosabb."

2014. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!