Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Meg lehet akadályozni hogy...

Stevencsirke kérdése:

Meg lehet akadályozni hogy egy tyúk kotló legyen?

Figyelt kérdés
van egy kotlóm de nem akarok alá tojást rakni mert a kis csirkék nem nőnek meg kellő képen mire jön a hideg.Tudtok mondani példákat amivel ki bírom "szedni" a kotlós hajlamot?

2013. aug. 10. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nálam is volt kettő. Én úgy oldottam meg, hogy külön zártam őket egy kifutóba, nekem van egy másik kis ól, ott nem találtak fészket, ettek ittak, egy 2-3 hétig ott voltak utána visszaengedtem őket és elhagyták a kotlást. egy idő után kimegy belőlük a hajlam, csak idegesítő sokáig.
2013. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ennek mi értelme volt te LÁMA?

Annyi idő alatt megkotlott volna!


Ha 3 db kikel már visszajött a tojáskiesés ára, ha a 3-ból 2 megmarad pedig visszajön a nevelés miatti kiesés is. Ráadásul a tojód is "pihen" és később adja le azt a tojásmennyiséget, ami kimaradt.


Kilehet számolni mennyivel jártál volna jobban, ha aláraksz 21 tojást! Persze ehhez kakas is kell az udvarba, bár ezt sokan nem tudják. Nem viccelek elég a minden gyerek lakjon jól csibeosztására gondolni!

2013. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nálam nincsen kakas szóval kilőve
2013. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én épp most szombaton ültettem meg a kotlósomat. :)


Amúgy régen úgy szoktatták le, hogy a baromfiudvar közepére kitették egy rácsos ládába a delikvenst, közepén kereszt alakba vékony léceket tettek, hogy ne tudjon kényelmesen leülni. A rács mellé kívülről odatettek enni-innivalót a többi baromfinak, hogy állandóan odajárjanak és ne hagyják békén.

Saját tapasztalatom nincs e téren, én spec örülök az egy szem kotlósomnak. :)

2013. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdő is megfelelő lehet. A kotlás idejére ugyanis megemelkedik a tyúk testhőmérséklete. Ha ez valami okból elmúlik, a kotlási hajlam is megszűnik. Régen ezért a kútból frissen felhúzott vízbe szokták mártogatni a nem kívánt kotlósokat.
2013. aug. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hideg vízbe kell mártani, ahogy az előttem lévő is írta. Indig így akadályozzuk meg,

Egyrészt ha nem szedjük ki időben a tojást evésre alkalmatlan lesz, ha rajta ül , ha nem fias a tojás akkor pl egészen hamar . Masrszt a tAúk harcias lesz, nem engedi simán kivenni alóla a tojást, a többi tyúkot nem engedi a fészekre sem..

2013. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És meddig szoktad belemárta csak a testét vagy a fejét is?
2013. aug. 28. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A fejét nem kell, a cél, hogy lehűtsd a testét(nem az, h megfulladjon:P)
2013. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 percig max


Ne fázzon meg azért, de volt már r példa, hogy "makacs" volt a tyúk, és 2szer kelett

2013. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!