Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet tehenet tartani egy...

Lehet tehenet tartani egy faluban (félközség) bent a falu közepén?

Figyelt kérdés
Mályiban(B.A.Z. megye, Miskolc mellett) lakok és bent a falu közepén.Szeretnék tartani egy fejős tehenet.A kert nagy van istálló ugyanis régi építésű parasztház.Értek hozzá ugyanis ahol régen laktam volt sok tehenünk,fejni tudok,időm van ugyanis otthon dolgozom.Ha tarthatnék mennyit lehetne?Csak egyet szeretnék de ha minden jól menne vennék egy bikát is.

2012. máj. 29. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg a helyi állattartási rendeletet, abban részletesen le van írva, mit hol mennyit szabad tartani. A település saját honlapján fent szoktak lenni a rendeletek, de ha nem találod, akkor érdeklődd meg az önkormányzatnál.
2012. máj. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell a rendelettel foglalkozni. Tudod mennyien tesznek rá? Az a lényeg, hogy a trágyát megfelelően tárold, takard le ha van rá mód, de a legjobb elszállítani. Mert ha szag van, akkor baj van! Remélem érted
2012. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha veszel tehenet, akkor legalább kettőt. Egyedül szerencsétlennek nagyon stresszes. Nem új keletű amit szeretnél csinálni Kisalföld és Szatmár faluiban sokáig volt háztáji szarvasmarha (fejős tehén) tartás és csordákban hajtották ki a legelőre. Csak a '80-'90-es években rávették az embereket, hogy adják le vagy el az állataikat. Nézd meg: [link]

Egy apró tény: Bágyogszováton (Kisalföldi falu) legjobb éveiben 1500 tehén volt benn a faluban. Még idősek emlékeznek rá, hogy minden háznál volt 1-2 tehén. Az igazi nagy probléma, hogy ellátni az állatot, mert azért viszonylag sokat kell neki adni enni.

2012. máj. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.De az nembaj ha nem viszem ki legelni őket?Mert amik nekünk a régi faluban voltak azok ki voltak küldve.De itt nem akarnám az egész falun átvinni őket mert van pár kocsi.Csak istállóban meg a kertem is elélnének nem?
2012. máj. 30. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Bikát ne vegyél, nem éri meg. Az inszeminátor megoldja a dolgot és sokkal olcsóbb. Inkább 2 tehenet, vagy üszőt.
2012. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezen már gondolkodtam én is úgyhogy tényleg inkább két tehén lesz! :)
2012. aug. 22. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok. Gondolom tudod, hogy a tehén élete során 5x szülhet (ha nem, akkor most). Emiatt a helyes stratégia, hogy felváltva elleted őket (Évente csak az egyik tehén ad tejet). Ha jól csinálod, akkor az állatot 13-14 évesen kell majd selejtezni/vágóhídra vinni.
2012. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!