Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fürjtartással kapcsolatban...

Fürjtartással kapcsolatban kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés

Fürjeket szeretnék tartani a közeljövőben és néhány dologra nem találtam még választ eddig, hátha itt tudna valaki segíteni.


A fürjeknek lehet füvet, zöldet adni mint a tyúkoknak?

Az olvastam, hogy csanalat összeaprítva lehet nekik adni, de arról nem találtam semmit, hogy adhatok e nekik füvet, esetleg azt is összeaprítva.


Az is érdekelne ki mivel eteti őket.

Így elsőre rendeltem már előre összeállított takarmányt nekik, mert nincs terménydarálóm. Lehet később inkább én állítom majd össze nekik, ha azt javasoljátok.


A másik dolog: ha szeretnék majd esetleg keltetni később, akkor hány kakast érdemes tartani, milyen arányban legyenek a tojókkal?


Amit már most elrontottam szerintem, hogy túl nagy ketrecet építettem, 190 x 85 cm-es, egy egyszemélyes ágy alapjára építettem az egészet.

Úgy gondoltam hogy ekkora helyen mondjuk 20-30 fürj kényelmesen elférhet, de inkább 20.

Nézelődtem az interneten hogy tartják őket és az a szűkös, összezsúfolt megoldás nekem nagyon nem tetszett, lehet van előnye is, de én azt szeretném, hogy jól érezzék magukat az állatok.


Nagyon szépen köszönöm, ha ezekre a dolgokra valaki normálisan reagál, elmondja a véleményét, tapasztalatait!



aug. 24. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is akartam tartani és beszéltem egy fickóval akinek volt. Aztmondta nagyon kell figyelni rájuk mert volt hogy munkából hazament és szétverték egymás fejét de olyan szinten hogy kilátszott a koponyája. Nagyon vélekednek. Ha nem akarod hogy szaporodjanak csak tojás miatt kellenek ne tarts kakast csak tyúkot mert a kakasok kikezdik a tyúkokat is nagyon agresszívan. Van az a horganyzott drót a kis lyukú abból csinálj nekik ketrecet. Házat vagy kis bújót tudsz nekik venni kisállat boltból olyat ami hörcsögnek van pl kitalálva.
aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tartottam jópár éven keresztül, de mégegyszer nem csinálnám. Adhatsz nekik füvet, bár ha a tojásra állsz rá és nem a lelki világuk épségére, akkor felesleges. Nálam csak tojó tápot kaptak, nagyritkán esetleg egy kis bodza bogyót és tökéletesen megvoltak rajta. Ha nem kapnak tojó tápot akkor jóval kevesebb tojásra számolj.

Kakasok terén kb 5 tyúkhoz kell egy, szóval ha 20 tyúkot akarsz akkor 3-4 biztosan kelleni fog, feltéve ha jó kelési arányt szeretnél.

Verekedni nem fognak, ettől nem kell félni. Akkor csípik egymást, ha valami hiányuk van, ezt ki tudod küszöbölni eleve a táppal.

Előre jó tanács ha keltetsz kicsiket, napi egyszer főtt tojást morzsolj szét, mert kell a fehérje nekik.

Végül pedig ami miatt én is felszámoltam őket, sajnos hajlamosak a tetvesedésre. A normál atka az még nem is lenne probléma, azt könnyű kiirtani, de őket inkább apró vérszívó tetűk támadják meg, ha időben nem veszed észre, akkor elég durván. Szóval ebbe könnyen el is pusztulnak, cserébe más betegségük ritkán van.

aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy pár darab. Én egy nagy kifutóba tartottam őket így be is tudtam hozzájuk menni. A füvet úgy legelték mint a sáskák így mindig arrébb kellett vinni a ketrecet. Az ajtót óvatosan kell kinyitni mert kirepülnek és nehezen lehet őket elkapni. Jolovitot kell tenni a vizükbe, mert nekem amikor vitamin hiányuk volt sajnos ki csípkedték egymás szemét. Homokot is érdemes tenni a ketrecbe mert imádnak fürdeni és az védi őket az atkák, tetvek ellen. Sajnos ha tetves lesz akkor elpusztul.Én kezdő táppal, tojó táppal, kenyérrel, tojással etettem őket. 5 tojóhoz 1 kakas kell. Viszont arra kell ügyelni ha esetleg családonként külön akarod egyszer őket tartani akkor a megszokott csapatokat nem szabad össze keverni, mert sajnos nálam megtörtént és csúnya sérülések lettek belőle.
aug. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!