Melyik a főbb oka, hogy falun is egyre kevesebben tartanak
haszonállatokat?
A kérdező szavazást indított:
30 szavazat
1/11 anonim válasza:
Szerintem azért, mert az emberek elkényelmesedtek, ez a legfőbb ok.
márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem is a kényelem az oka, és ezen belül még a kötöttség is. Nem tudsz egy hétre elmenni nyaralni csak úgy állatok mellett. Kell keresni valakit, aki addig is gondozza, eteti őket. Az állatot ugyanúgy el kell látni hétvégén is, ünnepnap is.
márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Ahhoz, hogy ne ráfizetés legyen nem elég 1 2 állat meg egy kis kert. Aki meg tudja termelni az állatainak a takarmányt, annak még meg is érheti.
márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Munka mellett gyakran szimplán idő se lenne rá, illetve ahogy írtad, nem éri meg csak saját háztáj ellátására tartani. Az nyilván más, ha valaki árulja. Egyedül talán a baromfi tartás, ami kicsi méretben is fenntartható.
Na meg nem is feltétlen van meg hozzá a hely.
márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
Régen el lehetett így éldegélni, de manapság azért a legtöbb falusi családban is van legalább egy ember is, akinek van rendes állása, mert különben a normál életvitellel járó költségek mellett nem telik a takarmányra, állatorvosra, rezsire, vetőmagra, munkagépekre stb stb. Amellett meg nagyon fárasztó elvinni egy egész gazdaságot, még akkor is, ha csak saját maguknak termelnek.
márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
én falunk lakam és nem tartottam semmit mert én este aludni akartam nem őrködni . most tanyán lakok és tartok állatokat
márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Drága a takarmány és nincs kedvem, időm 8-9 óra munka és háztartás mellett ezzel is bajlódni. Rokonok belevágtak a csirketartásba, kb 2 évig csinálták. Ugye tojás nem mindig volt, hiába a frankó kerítés, azért csak bejárt a róka, de volt, hogy a patkány ette meg a tojásokat. Aztán volt itt tyúktetű is... Stb több volt a gond, mint a haszna, így feladták.
márc. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Nekünk több száz bsromfi van.Par nyúl is.Magunknsk tartjuk,a felesleg megy eladasra.Termény nagy részét vesszük.Kert is van,sok mindent elrakunk,frissen használunk.Nekünk megéri.Mások megszólnak,de ha ingyen odaadnád nekik,elvennék.
Elkényelmesededk az emberek,és kötöttség is.Ez csak annak nem munka,aki ebben nőtt fel.Én sok mindent meg sem edzem,ami bolti,ugyhogy nekem akkor is muszáj lenne csinálni,ha nem akarnám.
márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
A legtöbb ember dolgozik, falun is. Én falun élek, átlag napi 12 órát vagyok el otthonról ha nincs valami extra, nem lenne kapacitásom állatokat gondozni mellette.
márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
Mert ha vlki bevállalja és energiát fektet bele jön egy városi ficsur a szomszedba, majd addig csűri csavarja a dolgokat hogy egy nyamvadt tyúkot sem tarthat a szerencsétlen aki az egész életét ott élte.
Kifordult a világ magából, az emberek nem a környezethez alkalmazkodnak hanem atformaljak azt, majd csodálkoznak h nem működik.
márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: