A kacsa, tyúk, liba, stb hová tojik van megszokott helye, vagy változó?
Nekem csak tyúkokkal van nagy gyakorlatom, de szerintem a többieknél is így van.
Előfordul, hogy összevissza tojik valamelyik, de alapvetően, általában egy helyre, mert a madár azzal a prekoncepcióval tojik, hogy majd kikölti az utódait. Ehhez meg az kell, ugye, hogy egy helyen legyen az összes tojása.
Még ha egymás mellett több tojóhely van, akkor is mindegyik madár kiválaszt magának egyet, és abba tojik mindig, nem a mellette lévőbe.
A tojás látványa már eleve arra ösztönzi a tyúkot, hogy oda tojjon a másik mellé. Ha pl. új tyúkok vannak, és az első tojásaikat nem a tojóhelyre tojják, hanem mondjuk a saras földre, olyankor a tojóhelyen szokás hagyni mindig egy tojást, és erre a máshová tojó tyúk is odacsábul.
Azért szoktak átszokni máshová, mert hiába tyúkeszűek, de egy idő után rájönnek, hogy hiába tojnak egy helyre, mégse szaporodik ott a tojás, mert valaki mindig ellopja tőlük. Ilyenkor szoktak másik helyre tojni egy idő után.
De az is jellemző soknál, hogy egy szezonban tojik az egyik helyre, utána van egy pihenő, regenerálódik a szervezete, utána már másik helyet keres.
A lényeg, hogy nem ott tojik, ahol épp rájön, hanem általában ugyanott, ahová az előző tojásait is rakta.
A tyúk ragaszkodik a helyéhez úgy vettem észre, még ha el is veszem többször a tojást.
Míg a kacsa tudja h ellopom a tojását, ezért mindig máshova próbálja tojni és akár eldugni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!