Tényleg meg vagy inkább nem éri meg csirkét tartani ha az ember veszi neki az ételt?
Tíz tyúkra és egy kakasra gondoltam.
Tudsz nekem valamilyen számítást mondani?
Mai árak mellet ki tudok jönni legalább a nullára?
Két hasznú csirke lenne,ami 20-22 hetesen 2000ft/db.
1 év alatt, az az 12 hónap alatt hogy jövök ki?
Valaki aki ért hozzá részletesen le tudná írni bőven?
Az elején a helyüket kialakítani 150-200e, plusz a pipik kb 20e, utána havonta a táp 10-15e ft ennyi állatnak.
Télen alig tojnak valamit, tavasztól őszig kb 2 naponta.
Tehát van 11 madarad, akiket etetsz, néha veszel meszet, vitamint, etetőt, itatót, ha jófej vagy, legalább a vizük alá egy melegítőt télire, hogy ne kelljen óránként mászkálni hozzájuk a befagyott víz miatt. Cserébe jó időszakban van havi 150 tojásod, a maradék 4-5 hónapban meg max 50. Ha el akarod adni, akkor egy csomó engedélyt be kell szerezned, ami baromi macerás.
Szerintem ilyen szinten nem éri meg, kivéve ha imádod csinálni. Mi hobbi szinten tartunk 4-5 tyúkot, ők a saját és anyukámék tojás igényét kielégítik. Anyagilag nem éri meg, de nagyon szeretjük őket.
Tavasztól őszig 2 naponta? Akkor a te tyúkjaid elromlottak:D
Nekem 3 tyúkom van és egy kakasom. Télen az egyikőjük minden nap tojik, a másik kettő néha egy-egy napot kihagy. Tavasztól őszig naponta kettőt tuti tojik mindegyik. Pedig már nem mai lányok. Nálunk sima kukoricát, búzát, néha más keveréket, saját tojáshélyat kapnak.
#4 vagyok, az ólt én csináltam meg nekik (10 tyúknak nem kell nagy), 20 ezer forintból megvan.
De az enyémek szabadon vannak, van egy 1000nm leválasztott kertem, ott járkál a 11 jószág. Csak aludni mennek be. Mondjuk a kakas a fán alszik 🤣
Eladásra nem érdemes. Inkább akkor, ha magatok megeszitek a csirkéket, esetleg évente 1-2 tyúkot levágtok. És egyébként nem teher nektek szöszmötölni velük.
Ennyi állatnak legjobb, ha magatok megcsináljátok az ólat , ahogyan Oleksandr írta, és akkor olcsón megvan.
A búza mellett én etetném zöldség-hulladékkel: zöldpaprika csutkával, hagyma héjával és zöldjével, sárgarépa zöldjével, tojáshéjjal stb. Ki kell tapasztalni, mit esznek meg, de a tyúkok nem válogatósak. Ezzel változatosabb lesz az élelmezésük is, és jobb ízű a húsuk ill. tojásuk.
7-es vagyok.
Még annyi kiegészítés, hogy a tojástermelésük, ha van bőven helyük, akkor tavasztól őszig, kellemes időben naponta-kétnaponta egy tojás. Télen és a legforróbb nyári hetekben 2-3 naponta egy tojás. Olyan tartással, ahol tápot nem kapnak és semmiféle ilyen-olyan fokozót, vitamint sem, de bőven van helyük mozogni, kapirgálni és változatos zöldség-hulladékot is kapnak.
Ha tényleg minden élelmet venned kell nekik (Szóval nincs kert, ahonnan ehetnék a füvet, vagy egyéb extrákat, mint pl kapáláskor a giliszták s a lótetük), a helyüket is most csinálod, s veszed is őket, akkor ha szigorúan az árakat nézzük, nem kifizetődő a dolog.
Viszont tudod, hogy a tojás amit eszel házi, friss, s pont reggel tojták, mert még meleg.
A házi tyúktartás úgy a jó inkább, mikor már vannak "előzmények". Pl nálunk:
Nqgymamám adott nekünk 14 csibét s a kotlóst. Beköltöztettük őket at 1000 éves tyúkpajtába. Mikor a csibék akkorrák lettek, a kotlóst visszavittük, a kakasokat levágtuk, a tyúkok meg tojogattak pár évig. Csibekorukban volt költségesebb az élelmük. Most kapnak búzát/kukoricát (a kukorica saját termés), amikor lehet ki vannak engedve a kertbe, ha meg nyúl vagy más állat vágás van, akkor megkapják a beleket, a faggyút s a hasonlókat. (+ ételmaradék, s amit még megesznek)
Ilyen minimális energia és pénzbefektetéssel kijönnek a dolgok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!