Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi baja van a tyúkomnak?

Mi baja van a tyúkomnak?

Figyelt kérdés

9 hónapos tyúkról van szó. Két hete még rendesen tojt nem volt semmi baja. Egy hete kezdett nagyon furcsán menni, nem tojt és fájdalmas hangokat adott ki.

Köszönöm előre a válaszokat!



2020. febr. 15. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Meg kéne nézetni állatorvossal mert lehet nagy a tojcsi amit nem birt tojni. De minél előbb mivel egy kloákája van. Khm. Azért fáj neki mert valami beragadt de a bélsárnak, vizeletnek is ki kéne jönnie.
2020. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ma hívd az állatorvost minél előbb! 1-es vagyok.
2020. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
leves
2020. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Lepontoztátok a #3-ast pedig igaza van! Kihívhatod az állatorvost egy darab tyúkért ahogyan az "okosok..okoskodók???" írják de el fog kérni pár ezer forintot és megmondja hogy vágjátok le. A tyúk értéke KB. egyezer forint.
2020. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Nem biztos hogy a tojas miatt ilyen. 1-es vagyok amúgy állatorvos ki tudja belőle szedni. Szóval ne a 3-as és a következő tippjére figyelj. Nyilván szereted a tyukocskad. Gondolom ad neki valami hormon injekciot amivel jobban ki tud tágulni vagy kioperalja belole.


Disztyuk?

2020. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

4-es nagyon nem egy disztyuk értéke nem par ezer forint amennyiben disztyuk de ha nem es kedvenc tyuk lehet tiz forint is ha a gazdi kedvence akkor is a vilag legdragabb tyukja lesz a szemében. Amugy lehet kalcium hiany is. Ami a csontok potlasahoz kene azt a tojas kepzodesbol vonta el. Hogy etetitek? Attol sem tojik ha kalcium hianya van es mivel fiatal ez okozhat furcsa jarast mivel a csontozat gyengulhetett.


Állatorvos nézze meg de le ne vágjátok. 1-es vagyok. Aki a tojasra tippelt de eszembe jutott a kalcium hiany is.

2020. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Széklete van?
2020. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha egy hete nézi, hogy szenved a tyúkja, akkor nem hinném, hogy annyira "kedvenc".

A háziállat kategóriába rakta, nem a madarakhoz, szóval itt a kényszervágás a megoldás.

2020. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik normális választ adtak. Széklete van de nem jön ki belőle a rendesen. Én arra gondoltam hogy ott van benne a tojás és azért nem tudja ki tojni mert kersztben fekszik benne.

És hozzá tenném hogy nagyon szeretem őket

2020. febr. 16. 07:01
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Szólj állatorvosnak ő tud segíteni. Nem olyan nagy költség szerintem itt inkább a gyógyszert fizeted meg.

Az azért jó hír hogy tud székelni.


Keresztbe nem hiszem hogy tud fordulni a tojcsi benne regen tanultam mar probalok visszaemlekezni az állattenyésztési ismereteimre de valószinu lehet hogy csak szimplan belsar szorulasa volt es utana probalt tojni. A tojcsi nagysaga fugg attol hogy takarmanyozod es a fajtatol is a hybrideknek nagyobb tojcsijuk van emlekeim szerint.

Nem log ki belole semmi ugyi?

Amugy féregtelenitve voltak?


Iszik, eszik?


Legyen előtte bő folyadék.


Nem akarok gyógynövény tippeket adni mert nagyon kevés az info.


A tyúk tojcsi termelése 25. héttől kezdődik tehát kb. 3 hónapja termeli a tojcsit. A tojó ciklusnak is be kell még állnia. A folyamatos tojcsi termelés szintén kb. 25 hét, tehát 6 hónap. A tiéd 3 hónapja termeli a tojcsit. Adsz neki tojótápot? Nem csipkedték egymást. Több tünetet írj mert igy csak találgatok. A tényleges tojó időszak után kevesebbet tojik, nagyuzembe ilyenkor szokták selejtezni úgy hogy eladják háztájiba ami az ilyen tojóknak megváltás pláne ha ketrecben tartották őket. A mélyalmos a jó. Mivel a termelési ciklusuk csökken így kevesebbet tojnak de a tiednek meg csak 3 honapja kezdodott.


Ma szolj mindenkeppen az állatorvosnak!!!!!

2020. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!