Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fodroslevelű vízikehely hogy...

Fodroslevelű vízikehely hogy ritkítható?

Figyelt kérdés

8-9 hónapja került egy pár leveles tő a 120-as akuba. De mostanra úgy elszaporodott, hogy már kezdek aggódni, mivel a felszínen elterülő hosszú levelek (50-60cm) már akadályozzák a halak etetését és a fényt is árnyékolja.

Egy-két hosszabb levelet már lehajtottam a talajra egy kavicsnehezékkel ott marasztalva (de ez lehet hogy nem jó ötlet).

Úgyhogy fontolóra vettem a ritkítást.

De hogy és hol vághatom le?

A leghosszabbakat csak egyszerűen a tövénél nyissz ...?



#növény #vízikehely #Fodroslevelű vízikehely
2019. jún. 30. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam kiszedni, hogy a nem kívánatos töveket óvatosan elkezdem kihúzni az aljzatból és körömmel elcsípem azt az indát, ami ahhoz a növényhez kapcsolja, amit szeretnék bent hagyni, majd teljesen kiszedem. Akár egyszerre több növényt is, ha össze vannak kötve. Az aljzatot kicsit megpiszkálja, de nekem ez jött ki. Már csak azért is, mert így a kiszedett töveket tovább tudom adni, ha valakinek kellene.
2019. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy szoktam, ahogy az előző mondja, illetve van amikor csak elkezdem a leveleket (általában az öregebbeket, kevésbé szépeket vagy sérülteket) levágni tőből.


Az a baj ezzel a növénnyel, hogy túl nagy, nekem 200-asban van benne és azt is teljesen befedi lassan, akkor lenne jó, ha max 40 centisre nőne, de ezek felnőnek száron a felszínre és a levél hossza a felszínen elterülve majdnem egy méter.

2019. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Eleinte én is tőből vagdostam a leveleket de már régóta nem vacakolok vele egyszerűen kiveszem az anyanövényt ahogy a kolléga is írta. Az indákat kb 10cm-es levélnagyságnál már elválasztom. Érdemes sokat tartani belőle mert így a folyamatos ritkítás ellenére is dús marad és a fiatal tő levelei még nem hajlanak a vízre. Kisebb akváriumokba inkább a vízi kalászt ajánlanám ha valami hasonló növényt akarsz, bár ezzel is lehet boldogulni csak folyamatos törődést igényel ha kordában akarod tartani.
2019. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a helyzet, hogy mindegyik levél szép egészséges, főleg a hosszúak. Edig sajnáltam bántani őket, de úgylátszik eljött az ideje, mert már útban vannak.

Ha csak pár hosszabbat tőben levágok, nem lesz gond ha a töve benn marad? (pl.rohadás) Nem szeretném az ajjzatot megbolygatni.

2019. júl. 1. 07:45
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem ha nagyon éles késsel minél közelebb a tőhöz elvágod. Egy alkalommal max 2 levelet metsz le és lehetőleg ne az egymás mellett levőket. A metszések között teljen el egy-egy hét. Az indát 1cm-re az anyanövénytől és szintén 1cm-re a sarjtól, az-az két helyen kellene elvágni, két sarj között ugyanígy de csak ha már legalább 10cm magasak és több levelük van.
2019. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen az öregebb külső levelekkel kezd ha egészséges mind.
2019. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skid05 ***** válasza:
A metszésre egyáltalán nem kényes, konkrétan két ellensége van: az erősen megváltozott vízparaméterek (keménység, celsius), illetve a nitrát értékének szélsőséges esetei (<5 mg/l vagy 40 mg/l<). Ha túlszaporodik képes az összes nitrátot felélni egy akváriumban, ami ugyan halas akváriumokban nem gyakori, de ha mégis sikerül neki akkor az összes tő egyszerre kezd el mállani, ami hatalmas terhelés a nitrifikációs rendszernek, főleg akkor ha nincs – és általában mellette a fent már említett fény és táphiány miatt nincs – más növény az akváriumban. Nyáron meg kell előzni a tartós 30 fokos vízmelegedést. Rendkívül szívós növény az akvarisztika őskorából, de tudni kell észszerű keretek közé szorítani ritkítással.
2019. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!