Aranyhalnak kell e biológiai szűrő vagy elég csak a szivacsos?
Szerintem addig fussál neki mégegyszer a szakirodalomnak, amíg nem késő.
A 2 -ha jól csinálod- ugyanaz. Tény, hogy létezik a szivacsnál optimálisabb anyag is a baktériumoknak, de a szivacs is tökéletesen megfelel.
Feltéve persze ha van belőle vagy 10-12 liternyi, ami egy komolyabb külső szűrőben bőven elfér. Egy 200-250 literes akváriumhoz ez alap, de gondolom ezt tudod.
Ha nem akarsz szivacsot, vehetsz drágább cuccot is, abból fele is elég, a szűrő többi részét kitöltheted szivaccsal.
(Egyébként nem létezik olyan többsejtű vízi állat aminek ne kéne biológiai szűrő, mert az istenke nem teremtett olyat, aminek életeleme lenne, hogy a szarlében úszkáljon.
Éppen ezért nem létezik akvárium se biológiai szűrés nélkül. De bővebben ezt majd megtalálod az említett szakirodalom olvasgatása közben.)
Most mondta hogy jó a szivacsos szűrő, ha van elég nagy. Az aranyhal sokat eszik, turkál és mocskol ez miatt, nagyon erős szűrés kell neki. Ha meg ennyi alázat nincs benned, hogy az alapnak utánaolvass, akkor egy utolsó tähó vagy, aki anélkül akar állatot tartani, hogy tudja az alapokat, amit magadnak kell megtanulnod, mi se a kisujjunkból szoptuk ki, hanem utánaolvastunk. Ne várd hogy egy szakirodalmi könyv méretű regét írjunk neked.
[link] itt olvass el minden cikket az akvarisztika alapjairól. Egyébként meg lehet sértődni és lepontozni (ahogy a hozzád hasonlók szoktak), de ez is arról árulkodik, hogy fáj az igazság.
" miért van sima szivacsos szűrő ha semmilyen állatnak nem jó"
Be vagy rúgva? Nem tudsz magyarul?
Melyik része bonyolult, hogy a szivacsban is megtelepszenek a nitrifikáló baktériumok, tehát az is biológiai szűrőként működik, ha rendeltetésszerűen használod. Tehát bármilyen állatnak jó.
"Az hogy olvass utána az nem segítség."
Ja... ezek után ezt el kell ismernem.
A tipikus "magyar" mentalitás az, hogy a nullára megmondó ember akarsz lenni!
"A segítség arró szól hogy valaki nem tud valamit és valaki aki tapasztaltabb segít annak aki nem tudja. "
Segítettem, elmondtam, hogy utána kell olvasni. Ez néhány nap. Azt is elmondták, hogy senki nem fog ide leírni 70 oldalt.
" időt és energiát spórolunk meg. "
Nem lehet spórolni. Ugyanazt tudom leírni mint egy könyv, 70 oldalban.
" Vagy netán neked fáj hogy sok időt öltél valamibe"
Nem fáj. Csak pont ezért tudom, hogy nem lehet összetömöríteni több napnyi olvasnivalót.
" biztos az üzlet is rosszul tudja." Igen, leginkább az üzletek meg az eladók a segghülyék a témában, ezért is szükséges és elkerülhetetlen napokig, akár hetekig olvasgatni, mert anélkül te is ugyanúgy jársz, mint a többi itteni kérdező, hogy "mitől döglenek a halak".
"Én anélkül szeretném tudni a választ hogy utánaolvasok"
Akkor ez nem a te hobbid!
Felejtsd el, keress mást, hajtogass origamit, vagy bánom is én. Nagyon nagyon mellélőttél, az akvarisztika az állattartáson belül az egyik legbonyolultabb dolog.
Megjegyzem az alap kérdésre 4-szer lett leírva a válasz!!! Ha még ráadásul a felfogásod is ilyen nehézkes, hogy 1 dolgot 4-szer mondanak el, és mégse érted meg, mi lesz a bonyolultabb dolgokkal? Vízkémia, mikrobiológia? Enélkül csak hullaházad lesz, szóval ha néhány egyszerű bővített mondat is kifog rajtad, 4-szeri leírásra, akkor alaposan fel kell kötnöd a gatyát!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!