Mennyire használja ki egy betta a magasságot?
...vagy mondjuk a vízbe semmi, meg víz is egy elkerített kis tartályba, onnan egy pumpa felnyomja a vizet, az vízesésként lecsurog a talajba, (égetett agyag talaj) onnan visszaszivárog a kis tartályba.
És akkor nem lenne vizes rész, csak egy nagyon páradús környezet, tocsogna az aljzat a vízben, és oda egy nyílméreg béka.
Hát ahogy mondani szoktam, ez nem matek, hogy 1+1 az 2.
Úgy értem, hogy az ilyen legtöbb dologban 100%-os receptet senki nem tud adni, az is hazudik aki azt mondja, hogy biztos, hogy semmi probléma nem lenne, az is, aki azt mondja, biztos, hogy bukta lenne.
Kockázatokon lehet agyalni a tapasztalatok meg a szakirodalom alapján, és arra törekedni, hogy a vállalt kockázat minél kevesebb legyen.
Én, erre azt mondom, hogy aránylag jelentős kockázat, ha én csinálnám, nem vállalnám be.
Még valami nanohal rajocska is jobb ötlet szerintem, valami olyan felszínközeli hallal, mint pl a dániók (csak ők természetesen túl nagyok oda) szóval hogy 3 centinél nem megy lejjebb a felszíntől amúgy se.
De őszintén szólva , ha már lesz vizes rész is, meg száraz (mocsári növények) rész is, nem föltétlenül erőltetném a halakat.
Valamikor a múlt évezredben én még úgy tanultam ős-ddr-es forrásokból, hogy egy akvárium (vagy palu) egy, a természetből kiragadott kis részlet.
Na most egy palu, az tulajdonképpen egy vízpart, egy olyan hely, ahol az állatok kiléptek a szárazföldre a törzsfejlődés során, és vannak állatok, amiknek nyilván máig ez a természetes élettere.
Szóval szerintem nem egy elvetélt ötlet az első, rákos javaslat se, hozzájuk szerintem sokkal inkább illik egy 10 cm-es vízoszlop, és egy vízparti élőhely.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!