AquaEl Leddy tube 16w sunny 220-240v ~50-60 Hz 16w IP 68 1m ledes akvárium cső, vízkőtisztítás közben belefolyt a víz. Használható ebben az állapotban?
Az áram felőli oldalon eléggé be van párásodva, egy éve használom, eddig is így tisztítottam, de csak most vettem észre, hogy bele folyt a víz. Mit tehetek vele? Azt sem tudom, hogy lehet ebben csövet cserélni, ugyanis teljesen bele van építve a kapcsolós konnektoros része. Remélem érthetően írtam, csatolnék képet róla de nem tudom hogyan kell. Kérlek segítsetek nekem, mert aggaszt,nehogy baj történjen, ugyanis elutazunk. Automatikus fel le kapcsolassal működik.
Aki korrekt választ ír, annak megy a zöld kéz. Köszi.
Az egyik dolog, hogy mekkora akváriumon van. Elég hosszú a cső, tehát gondolom 80+ liter az aki, ekkora üvegen ez a fényáram önmagában nem sok lehet, tehát a növényeket (már ha vannak) nem fogja megviselni ha szünetel, a halak meg alapból elvannak nélküle.
A másik, ha ott szerepel az Ip68 besorolás, akkor több mint páramentesnek kéne lennie. És nem vagyok benn biztos, ha egy egyszeri vízkőpucolás így megviselte, akkor párás közegben jobban teljesít majd, tehát a biztonságos használata alapból kérdőjeles a vízfelszín fölött zárt tetővel.
Ha minden igaz ennyi a cserecső ára… nyilván van cserelehetőség ha árulják, mert csak ezek az aquael gyári tetők használják ezt a csövet. De nyilván ennyiért nem éri meg az egész.
1 év után alapból nem éri meg gondolkozni azon, hogy használd e még ezt a csövet. Biztos, hogy cserélni kell.
A 2-es válaszban lévő 3. linken van olyan a fényképek között, ami szétszedett állapotot mutat, szóval szét lehet szedni.
Hogy mire cserélném, az kérdéses.
Az egészet kicserélni nem hinném, hogy megéri. Csak a csövet kéne cserélni, valami noname 6000 Kelvinesre, ami méretben és teljesítményben jó.
Nem tudom, hogy létezik e ilyen cső csak magában, erre keress rá.
Ha nincs ilyen cső, akkor azt kell megnézni, hogy a foglalat jó e más csőhöz, arrébb lehet e tenni pl az akváriumtetőben.
Mert a leírás alapján ebbe többféle csövet is bele lehet tenni elvileg.
Itt azt kell tudni, hogy a csövek mérete eltérő lehet, tehát ha a foglalat oldható kötéssel van felszerelve a tetőbe (magyarul közelebb vagy távolabb lehet tenni egymástól) akkor szóba jöhet más cső is, ami hasonló teljesítményben, és valami noname, tehát kb ötödébe kerül.
Ha nem hozható össze egy ilyen házasítás, akkor az egészet kidobnám a kukába, ráköltenék nagyjából ugyanennyit, vagy akár kicsit többet is egy olyan rendszerre, amit darabokból rakok össze, külön elektronikus előtéttel, páramentes foglalatokkal, és standard méretű led csőre tervezve.
Egyrészt stabilabb lenne a rendszer, másrészt a legközelebbi cserénél már csak egy 2-3 ezer ft-os csövet kéne venni, nem minden egyes alkalommal rákölteni 15.000-et.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!