Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnem megtudni hogy a...

Szeretnem megtudni hogy a frissen telepittet aksiban miert kezd zavaros lenni a viz? Ma tetem bele a halakat

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 20:10
 1/2 kzs ***** válasza:
90%

Szia! Nem írod, hogy hány nap telt el azóta, hogy berendezted az akváriumot és hogy betelepítetted a halakat. Azt sem tudom, hogy milyen és mekkora szűrőt használsz.

Egy frissen "beállított" (vagyis megteremtett) akváriumba még nem szabad halakat telepíteni. Először mindig a láthatatlant kell az akváriumban létre hozni. Ez azt jelenti, hogy - még mielőtt bármiféle halat is beteszel - először a szűrőben lévő hasznos baktériumkultúrát kell kialakítani. Ezek méregtelenítik ugyanis az akvárium vizét azzal, hogy a halak ürülékéből, az elpusztult növényi részekből, és az esetlegesen elpusztult halakból származó ammónia/nitrát/nitrit anyagokat semlegesítik.

Ez a hasznos baktériumkultúra a "SERA Nitrivec", illetve a TETRA "Baktozym" termékekben van jelen. Ezt kell beadagolni a szűrőbe, és naponként megismételni ezt az adagolást.

Mire ez az egész baktérium-kultúra létrejön, több nap eredménye - megfelelő mennyiségű, éjjel-nappali szellőztetés mellett.

Továbbá: ténylegesen jó eredményt akkor lehet elérni, ha belső szűrő mellett külső szűrőt is használsz (inkább egy kicsivel nagyobb teljesítményűt).

Továbbá: átmostad a talajt (sódert, illetve a köveket)?

Ha nem, ez is ok lehet a víz zavarosságára nézve.

2008. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kzs ***** válasza:
88%

(az előbbi válaszíró vagyok)

Nekem 1 hétig ment a dús növényzettel, aljzattal, kövekkel betelepített akvárium - állandó, szünet nélküli levegőztetéssel HALAK NÉLKÜL.

Ez alatt az idő alatt alakítottam ki a már említett baktériumkultúrát a belső szűrőben.

Mihelyt meglettek a halak, azonnal vettem hozzá külső szűrőt, és azt is beépítettem baktériumokkal.

A levegőztető éjjel-nappal ment (és megy állandóan, a mai napig is).

(felváltva használtam SERA "Nitrivec"-et, és TETRA "Baktozym"-ot. Gyönyörű a víz!)

2008. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!