Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkorának kell lennie minimum...

Mekkorának kell lennie minimum egy akváriumnak? Milyen halat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, szeretnék egy pár halat tartani. Találtam egy akváriumot ami igaz régi de nem tudom, hogy megfelelő lenne-e. Megközelítőleg 10 l alatti, téglatest alakú kb 8 l-es. Laikusként kicsinek találom. Nem szeretnék a halaknak sem rosszat, ezért kérdezlek benneteket.


Köszönöm szépen előre is!


2019. ápr. 7. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Törvényileg is 30 liter a minimum, de kezdőknek a 100 liter körüli ajánlott, mert ott ha elrontasz valamit akkor könnyebb kijavítani, nagyobbak a hibázási lehetőségek. Tehát ezzel ami neked van sajnos kezdeni nem tudsz semmit.


De mielőtt bárminek is nekiállnál olvasgass itt, mindent leírnak ami a kezdőknek kell: [link]

2019. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged, el fogom olvasni!
2019. ápr. 7. 17:53
 3/5 Bubuka508 ***** válasza:
Ez tényleg kicsi, nem halaknak való. Legfeljebb növényeket (azt sem túl sokat), meg néhány vízicsigát lehet ebben tartani, vagy esetleg más alsóbbrendű víziállatokat. 30-50 l-nél kisebbet ne üzemeltess halaknak, de előbb tényleg tanulmányozz könyveket. Az előbbi ajánlaton kívül van egypár régebbi munka is, amit érdemes átolvasni: Lányi-Wiesinger: Akvarisztika, Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, Az akvarista kislexikona, Élet a víz tükre alatt. Ezekben találsz viszonylag igénytelenebb, ellenállóbb halfajokat is, amikkel kezdők is könnyen boldogulnak.
2019. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy olvasgass minél többet, de ne ilyen háziállat magazint meg mit tudom én, hanem kifejezetten akvarisztikás témájú oldalt. 30 liter a minimum halnak, de nagyon nehéz tisztán tartani, illetve ha elrontasz valamit, akkor vége van. Jó minőségű legyen a szűrő, a világítás, a vizet ha tudod ellenőrizd le, és úgy kalibráld be, hogy a halaidnak megfelelő legyen. Vigyázz!! A szűrők gyári ajánlatai üres akváriumokra vonatkoznak, szóval ha azt írja, hogy 150-200l közötti akváriumba, akkor az jó 100 literbe, sok kezdő ezzel járja meg. Ha nem vagy biztos valamiben, naponta több kérdést tegyél ki. Az nem fáj senkinek, ha te kérdezel, a hibáid viszont fájnának a halaknak
2019. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. ápr. 8. 06:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!