A 80literes akváriumba fehér szemcsék úszkálnak. Infúziórumra gondoltam, Mit tehetek ellene? Az akvárium egy éve üzemel, eddig gond nélkül.
Áh, szóval a fenntartó nem egyenlő a tulajdonossal…nehéz ügy…
Aquaball. A jó hír, hogy a maga kategóriájában az élmezőnyhöz tartozik, de azért a töltetet érdemes felülvizsgálni 80 liter esetén. Ha minden igaz a gyári szűrőanyag végig szivacs, összesen olyan 0.4 literre való. Víz terheltségétől (lásd molly helyigénye) függően érdemes idővel siporax minivel tölteni a rekeszeket. A tölteteket felváltva kéne tisztogatni, akkor sem natúr sárgára, csak lazítani a szutykot.
A másik dolog, hogy a felső két rekesz beszívó réseit be kéne vonni vmivel, (tipp szigszalag) hogy a teljes tölteten átszívja a vizet a szűrő, mert így a mozgatott víz 2/3-a nem áramlik át a három szivacson, nyilván ez elvesz a hatásfokból. De a képek jobban magyarázzák, vesd össze a kettőt, a biopower az upgrade verziója, azt kéne koppintani.
Ami a ködöt illeti néhány extra vízcsere bizton nem ártana, de vakarózást okozhatnak egysejtűek. Amelyek ált egy másodlagos probléma …Pl milyen a halak ivari megoszlása? Élő növényzet? Elevenszülőkről lévén szó néhány evőkanálnyi jódmentes konyhasó eseti jelleggel sem rossz ötlet, de nem minden növény tolerálja.
Mint írtam a biopower ereje uaz, „csak” a töltet miatt tud többet, ami viszont az egyik legjobb biológiai töltet a piacon. Emiatt nem vettem volna másik szűrőt, de ha mégis a váltás mellett döntesz akkor pár hétig menjen együtt a két szűrő amíg az új töltet beérik. De! A növényzetet semmi nem helyettesíti egy édesvízi akváriumban. Természet adta példa, a halak trágyázzák a növényzetet, cserébe azok biológiai méregtelenítést végeznek. Illetve nappal oxigént is termelnek, de itt most ez a kevésbé fontos.
Lényeg a lényeg, ha írsz néhány szót a fényről (lumen watt kelvin tető típusa bármi), akkor kb meg lehet mondani, hogy a zöldek közül mi illene ide. Nyilván nem a növényzet hiánya miatt ilyen, de több szintet lépnél élő flórával az aki minőségét illetően. Az infuzóriás víz opálos, ködös, esetleg már-már tejszerű, ez alapján nem az. Milyen vizet használsz? Talaj, dekor esetleg? Ha 3 hímre 1 nőstény jut az bőven magyaráz egy stresszes vakarózást a nősténynél.
Ami az ültetést illeti #1 válasz emitt:
https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
Szóval el kéne nyomni a talajba.
Ami a talajt illeti:
ha ilyen méretű akkor fel kéne töltetni homokkal
ha az alábbi szemcseméret akkor tuti
ha meg ez van akkor nincs mese ki kell venni
Ami a növényeket illeti:
A legtöbb növénynek nem kell külön gázbeoldás.
C aponogetifolia, N guadalupensis, H difformis, H polysperma, L sessiliflora, L laevigatum vonallal lehetne próbálkozni ennyi fénnyel, képekről be tudod azonosítani, a legtöbb üzletben elérhetőek. Egy napos parakill fürdő ezeknek sem árt persze.
Amik a vizet illeti:
a felkeverés hamarabb leülepszik, nem lebeg napokig. A porszívó jó cucc, használd. A pihis csapvíz is oké, az ionvizet nem feltétlen erőltetném ezzel az aránnyal mollyk mellé, ha csak nem extrém kemény a csapvíz és tetemes a párolgás.
Diffúzorok? Porlasztókövek? Több is? Ha rá van kötve a légbeszívó cső a belső szűrőre, az is okozhat szemcsés porlasztást, de azok egyértelműen légbuborékok, tehát a felszín felé törnek.
Ha a porlasztók nélkül nincs szemcse, akkor a talány megoldva.
A szűrő fodrozza a felszínt és nincs szükség porlasztásra, a gázcsere megoldott. Persze a növényzet is nagyon jól fog jönni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!