Világítás teljesítményének növelése = Szűrési teljesítmény növelése?
A lényeg, hogy akkora ammóniabontó baciflórád legyen, ami mellett nincs ideje az algáknak teret nyerni a növényzettel szemben, tehát zökkenőmentes legyen a nitrifikáció. Magasabb fényerőn több energia éri a vizet, a szintézis felgyorsul, az ammónia egy egyszerűen csomagolt nagy tápanyagtöltet, a két tényező együtt tökéletes algatuning. Az alacsonyabb nitrogén tartalmú nitráttal már az összetett felépítésű növényzetet hozod előnybe, de ehhez szűrőfelület kell.
Lehet trükközni a szűrőanyaggal, magas porozitású anyagok kisebb térfogattal is nagyobb felületet adnak, de a szűrő motorja is elég erős legyen, hogy kb egy hónapos periódusokban kelljen szétkapni és ne hamarabb.
Hogy példát is mondjak egy 60-70 literes akvárium 2x15w T8 fénnyel észszerű telepítés mellett elketyeg egy normális belső szűrővel (pl eheim pickup, aquael fan, hydor duo, atman IF…)
Igen.
Ha pl csak dupla ekkora fényt akarsz , akkor ha alapból egy jó szűrőd lenne, akkor még nem kéne. Ha triplájára akarnád emelni, akkor egy "jó" belső szűrőt is érdemes lenne lecserélni egy túlméretezettre, vagy egy kisebb külső szűrőre.
A probléma az, hogy gyárilag valószínűleg (nagyjából biztos) egy harmatgyenge szűrőt adtak, hozzá, így még egy közepes fényerőhöz is rá kell erősíteni a szűrésre.
De ha van gyári adat, írd meg a szűrés vízforgatását, és hogy hány deci, vagy köbcenti szűrőanyag fér bele. És hogy hány wattos. Meg esetleg ha van márkája, típusa, akkor azt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!