Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik lámpa lenne jobb egy...

Melyik lámpa lenne jobb egy 25 literes akváriunra?

Figyelt kérdés
Egy 15 W-nak megfelelő 20x20-as Led, vagy a mostani 11 W-os? Jelenleg cryptok meg bacopa van az akvában,ők szépen nőnek. Most raktam bele lobelia cardinalis minit, meg szeretnék még a nagy akibol, ha sikerül majd visszavágni kocsány nélküli ambuliát, átokhínárt, meg najas guadalupensist. Az ágakra anubias meg microsorum lesz kötözve. Melyik lámpa lenne jobb?
2019. jan. 27. 23:23
 1/6 Skid05 ***** válasza:
Ezt a „15 W-nak megfelelő”-t nem teljesen értem. Ha a led 15 wattos és jó fényhasznosítású, akkor már oké lehet, mivel ezek elég fókuszáltan világítanak, a világítótestek pedig kicsik, így 2x10w sem lenne rossz két külön csíptethető fényforrással. Ha ennyi növény van tervben… Egy ötlet, a najas és az egeria nem ekkora üvegbe valók, túl gyorsan túl nagyra törnek.
2019. jan. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az van odairva hogy egy 15 W-os T8-as csőnek felelnek meg, egyébként 7 W
2019. jan. 28. 07:10
 3/6 Skid05 ***** válasza:
Érdekes összevetés ez egy T8 fénycsővel, mivel utóbbi körkörösen sugároz, a led meg pontszerűen… ha 15 watt akkor kb 900 lm, ami 36 lm/l, kis üvegben ez kb a lowtech alja, de a ledekre nehéz fixet mondani előre, rengeteg alternatíva van a piacon kevés tapasztalattal. A színhő sem irreleváns, ledből a hideg fehéret szokták preferálni. Nem tudom árban mennyi, pl egy 20 wattos reflektorral versenghet-é…
2019. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez az a LED [link]
2019. jan. 28. 21:45
 5/6 Skid05 ***** válasza:
A chihiros-t nagy testvéreinél legalább a lument megadták, így max arányosítani lehet, ha uazon samsung chipeket használják, akkor kb 900 lm-t tudhat mindezt 10 centin leadva, ami nem túl sok 25 literre, viszont a 8000K az már növényes spektrum szokott lenni, persze lednél ki tudja…szóval mérlegelve az akva szélességét, ha mindenképp chihiros akkor az eggyel nagyobb tesót nézném [link] ha sok a lumen majd ledimmeled, sokból lehet keveset csinálni, fordítva nehezebb. hozzátenném, hogy túlárazott a cucc...
2019. jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az baj mert már érkezik, eredetileg 100 literesre rendeltem kiegészítésnek HM-hez meg ludwigiahoz. Lehet az lesz, s itt marad a 11 W-os, mert a cryptok nőnek mint gomba, bacopa is, bár lehet mert nincs konkurencia. A nagybol ha vágok vissza, akkor abból szeretnék ide rakni. Max megpróbálom, s ami megmarad megmarad, ami nem, nem. De akkor egyelőre hagyom a 11 W-ost
2019. jan. 28. 23:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!