Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan hogy túl erős a...

Létezik olyan hogy túl erős a fény a halaknak?

Figyelt kérdés
Lassan két és fel hónapja raktam össze egy 60lityos akit és kb 2 hete került bele egyenlőre 10db neon. Na most, az első 1-2 napon azt gondoltam hogy még új nekik a hely és szokniuk kell még hogy uszkaljanak, viszont ebben kezdek kételkedni mert pl ha reggel fel kapcsolom nekik a világítást megorulnek.. össze vissza uszkalnak úgy 10-15masodpercig amíg meg nem nyugodnak. Ezután pedig szinte végig egy sarokban van az összes. Ha pedig lekapcsolom a világítást, egyből bátrabbak lesznek és teljesen normálisan uszkalnak ide és oda.

2018. dec. 18. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:

aha szoval két hiba neonokank min 80cm uszoter kene, és ugye 80cm uszoter a 80cm-s aksikban is rikan van, és nem hiszem h a 60literes az 80cm hoszu lenne


második menyire az az eros?


én 54literest 3000lumennel vilagitok, és mehetne feljebb de nincs rá szukseg

2018. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sylvania standard f15w a fénycső. Ennyit tudok mondani. Nem vagyok az a nagy akvarisztikas zseni..
2018. dec. 18. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:

" egyenlőre 10db neon."


Meg úgy nagyjából itt is van a történet vége, kb pont ekkora az akváriumod.

Csak még mielőtt a zsenialitás hiányát fantáziával kipótolva, halakat kezdenél el még hozzájuk rakni. Pláne egy esetleges szettes szűrés mellé.


Egyébként igen , létezik ilyen. A neonok feketevizes halak, az árnyékot kedvelik. Ha nem akarsz fekete vizet, sokkal több növényt kell tartanod. Felszínig érőket.

2018. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Érdemes úszó növényekkel csökkenteni a tul erös fenyt. Nyugtatolag hat rajuk a sötet talaj, es a fekete háttér -ezek egyébként szineiket is szépen kiemeli.


Ha akkor kapcsolod fel az aki felett a lámpát, amikor mar valamennyire vilagos van a szobaban, akkor nem fognak ennyire megijedni. ((Ilyenkor egyebkent egyértelműen fakobbak, mint 1-2 ora vilagossag utan?))


Ha rögtön lämpakapcsolas utan van az etetes, akkor ez az örület normalis.


Neonhalaknal abbol mutatkozik meg legjobban hogy felnek-e, hogy mennyire szépen usznak rajban. Ha az akvariumban elszorva vannak (najo, mondjuk a tied eleg picike, igy nehez nem elszorva lenniuk), akkor nem felnek, abban az esetben viszont, hogyha a raj tagjai nem nagyon akarnak eltavolodni egymastol, akkor félnek...

2018. dec. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Skid05 ***** válasza:
Nem kevés olyan halfaj van melyet stresszel a hosszabb időtávú erős fény. Hozzátenném, hogy ez a 15 watt viszont nem elég egy egészséges akvárium fenntartásához, mivel élő növényzet nem él meg alatta. Amivel meg lehet próbálkozni – egyúttal részben megoldás a kérdésedre is – hogy úszó növényzetet, leginkább békatutajt, kagylótutajt, békalencsét telepítesz. Közelről kapják a fényt, cserébe árnyékolnak. Viszont a neonoknak növényzet (mármint körülöttük is nem csak felettük), megfelelő hosszú kiúszótér kellene, tehát ez ebben a formában nem optimális nekik. A lágyított víz szintén nem elfelejtendő.
2018. dec. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Sok jó tanácsot kaptál érdemes mindet megvalósítani, az viszont igaz, hogy az úszó lebegő növények alá ekkora fénynél árnyéktűrő növényeket pl mohákat, páfrányokat telepíthetsz de végül is ez illik egy neonos akváriumhoz pár gyökérdarabra telepítve. A tüskéshínár önmagában is elég lenne. Én is fontosnak tartanám a víz lágyítását és ha az úszó növények és mohák mellett döntesz akkor a tőzegkivonat is mehetne, ezek "fekete vízben" is megélnek.
2018. dec. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóan voltam én is High-Tech, tehát erősen megvilágított akváriumommal, mikor vettem bele 30 neonhalat, kelett nekik kb 1 hónap mire megszokták a világítást, addig szinte elő se jöttek a növények közül. Most meg vígan úszkálnak egész nap.
2018. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!