Ki mire használja fel a fordított ozmozviz "szennyvizét"?
Kertem nincs, az erkélyen csak egy cserép rukkokat szoktam nyáron nevelni. A szobanövenyeim pedig mind a lágy vizet szeretik.
A wc öblitesere sem igen tudom felhasználni, mégis mihez kezdjek a felesleges vizzel? Nagyjából heti 100 liter ozmozvizre lesz szükségem, ami heti 400 liter szennyvizét jelentene... Ha kevesebb lagyitott vizet használnek, ez akkor is havi több, mint 1000 liter.
Azt hiszem, én vagyok a legproblemasabb ember a világon .
Na ezt figyeld: :D
Autóm nincs, nem is akarok,
Kávét nem iszok, nincs is KV fözöm,
Annyira ritkán eszek itthon, hogy max napi 2 tányér, egy pohár, és négy evőeszköz gyülik össze.
A növenyekbe beletrafaltal, 8 orchideam, egy husevö növenyem, egy fikusz benjaminom (amelyik lágy vizes locsolasok hatására mindig annyi annyi új levelet hoz, hogy maradok ennél), illetve egy fikusz ginseng bonsai.
/Lágyabb lenne mint a csapvíz? Azt hittem, hogy pont azért van ennyi "szennyvíz", mert azték együtt folytatja ki a felesleges ásványi sokat, egyebeket./
Azt még egyenlőre nem is tudtam eldönteni, hogy milyen -es mennyi- halak kerülnek majd bele, de nem szeretném telezsufolni. Ezzel valóban sprolhatok valamennyi vizet, de heti 10% is vizcsere is ca 45-50 liter vizet jelent csak az új akiban. S meglévő kettő heti 30-35 liter vizet igényel. Najo, ez mondjuk nem csak tiszta ozmo-viz, de nagyrészt igen.
De végülis a fürdéses megoldás egészen tetszik. Ma is egy kellemesen hüvös-langyos vízben fürödtem, elvileg jót tesz a börnek. Az már más kérdés, hogy egy fél kadnyi vízre 8 órát kell várni.😀
Nyomásnövelöre: biztos vagyok benne, hogy képtelen lennék a megfelelő eszközöket sikeresen beszereznem. Na meg ez is legjobb esetben csak 8-10% os pazarlastol szabadítana meg (ca heti 30 l).
Minden esetre nagyon szépen köszönöm a válaszod.
Az első mondatomban másfél dologban tévedtem: egyrészt erős kisebbségben vannak azok akik emberi fogyasztásra alkalmasnak találják a szennyvíz ágon távozó vizet, még hevítve sem, így a kávéfőzést biztos ami tuti, húzzuk ki a listáról (bár téged ez nem érint).
Mechanikailag és kémiailag előszűrt víz távozik a szennyvíz csövön, tehát ugyan nem lágyabb, viszont elvileg jobb minőségű és ízű a csapvíznél (pl klór az nem lesz benn működő szenes szűrés mellett). Másrészt viszont a membránban adott vegyületek (ez az előszűrők élettartamának és a vízminőség függvénye) 1-1,5 hónap alatt felhalmozódhatnak, ez idővel kisebb-nagyobb részben belemosódik a szennyvízbe. Ezért javallott a membránt öblíteni az említett időközönként, uezért kell időn belül cserélni az előszűrőket és uezért tartanak sokan a fogyasztásától. Megjegyzem még így is kevésbé kockázatos, mint a tiszta RO víz fogyasztása, amit egy kisebbség szintén megtesz, visszasózás nélkül.
A másik dolog: egy korábbi kérdésedben 6 kH-s 7 GH-s klórral kevésbé terhelt vízről írtál, külföldről. Ebből kiindulva a membránnak itt nem sok munkája lesz, másrészt az élettartama is várhatóan hosszabb. Ezért írtam, hogy a szennyvíz 1:4-es arány mellett is max közép kemény lehet. Ez erre a konkrét esetre érvényes.
Ami a nyomásnövelőt illeti: a 10% erős alulbecslés, 1:4-es vízből megnövelt nyomáson (5-7 bar) 1:2 arányt lehet elérni, sőt egy második membrán beiktatásával az 1:1 sem elérhetetlen. De nyilván ennek már meg van a költsége. Viszont egy TDS mérő tényleg erősen javasolt a vízminőség kontrolljához hosszabb távon.
Narval: hat, ha te fel tudnad hasznalni, akkor vegülis lepostazhatom neked a felesleges "szennyvizet". :D
A rendszeren valo ujra atküldes viszont aramba kerül, ezzel összességében jobban terhelnem a környezetet, nem? De egyebkent nagyon elgondolkodtato.
84% -os: na majd a szombati nagy ,,szürönapon" letesztelem, hogy lagyabb-e a szennyviz, mint a csapviz.
Minden hasznalat utan ki kell öbliteni a membrant- ekkor kimosodik azon anyagok egy resze, melyet felfogott. Szerintem erre a vizre lehet mondani, hogy ,,ugyan nem lágyabb, viszont elvileg jobb minőségű és ízű a csapvíznél".
Minden esetre en abba szük csoportba sorolom magam, akik enberi fogyasztásra alkalmasnak találjak az ozmozisos "szennyvizet". Tehat, ha egyszer raszokok a KVra, akkor bizony szennyvizzel fogom lefözni. :D
(A 6 kh, 7 gh-s viz akkor meg tesztcsikkal volt merve, es a kesöbbi irasaim alapjan erösen felrevezetö volt.
Kesöbbi cseppes meresek szerint:
,,Éjszaka még leteszteltem a csapvizet is, ennek értékei:
Kh: 10-11 között°d
Gh:14°d"
De uristenteeddigmennyikerdesemre adtal valaszt🤤, köszönöm szépen.)
Elolvastam, hogy mit is lehet csinalni egy nyomasnövelövel, es a havi 1 m3 kidobott vizhez képest az uj gondolataim igen-igen atestek a lo tuloldalara.
Ha a nyomasnövelöbe a lecserelni kivant akvariumvizet folyatom, es ezt atengedem az RO gepen (majd az ozmozisos-akvarium-"szennyvizet" ujra atfolyatom a rendszeren), akkor 1:3 as arany melett is a heti vizszükseglet 1/3-ara lesz szüksegem (az eddigi pazarlo 4/1-edhez képest). Tehat 12*-eres vizsporolas. :D
Ez egyáltalán müködne? Ha jol gondolom, akkor ez esetben csak annyi lenne a dolgom, hogy valamennyire visszasozzam a megszürt akivizet.
De-de, az elözö válaszolok vegülis ravezettek a rendszer fejlesztésére.
Mondjuk plusz membant nem terveztem beszerezni, elöször megneznem, hogy milyen valtozasokat eredmenyez egy nyomasfokozo.
Es -azt hiszem-maradok annal, hogy heti egyszer "borszepito, stresszoldo, izomlazcsokkentö" hideg fürdöt veszek + nyomasfokozoval csökkentem a "fürdöviz" mennyiséget. 🙃
Mindenesetre köszönöm valszod, termeszetesen neked is ment s zöld kez (;
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!