Ti hogyan cseréltek vizet az akváriumban?
Köszönöm szépen a válaszokat! Az akváriumban az aljzatom homok, amin már egy két “csík” halkaka is meglátszik, és hát két három nap alatt felgyűlik anyi hogy szúrja a szemem és erre eléggé érzékeny vagyok, amúgy tudom hogy még nem lenne szükséges.
Egyébként a vizem kristály tiszta, és (szerintem ennek köszönhetően) alga sincs az akváriumban.
Ez túl sok vízcsere.
Ki kéne próbálni kisebb átmérőjű csővel leszívni, ami még a halszart összeszedi, de nem szív le mellé 20 liter vizet.
Vagy azt is kipróbálhatod, hogy leszívod a 20 liter vizet, állnihagyod fél órát, és ha leülepedett a kosz, a tetejét visszaöntöd.
Egyébként meg nem kell 1 napra a szobába tenni a vödröket, pláne ha 2, akkor még nagyobb felületen szellőzik.
Én este szoktam megtölteni a vödröket, éjszakára a fürdőszobában hagyom, és reggel cserélek.
Széles szájú vödörben, pláne kettéosztva elég neki ennyi idő.
Jelenleg nincs sajnos akváriumom, de szándékozok megint vásárolni.
Évtizedekig volt viszont és mindig nagyobb volt 250 liternél.
Csak évente cseréltem a vizet, de még akkor sem mindig, csak ha szükséges volt egy részét.
Bőséges növényzet kell, kellőképpen összeválogatva.
Talajból sem érdemes akármit betenni, fát meg főleg, amiből mindenféle ki tud oldódni, ami a víz összetételét megváltoztatja.
Csupán az elpárolgott vizet pótoltam időnként desztillált vízzel, de volt remek külső szűrőm, amibe volt lehetőségem időnként aktív szenet tenni és nem volt teli zsúfolva halakkal.
A mulm összegyűlését elő lehet segíteni a talaj kialakításával, lejtősen kiképezve, így hamar kilehet szippantani, én megoldottam egy nagyobb borlopóval.
Kisebb medencéim is voltak, amiben vagy növényt tartottam, vagy időszakosan berendeztem ívatásra, ivadékgondozásra, illetve a frissen vásárolt hal megfigyelésére, nem beteg e, meg egyszer gyógykezelésre 'kórházként'.
Nem feltétlenül kell a vizet lecserélni, ha van laborod, amivel méred a víz keménységét, PH-ját és nitráttartalmát, felesleges, ha nem szennyeződik semmitől.
Sok növénnyel, kevesebb hallal már hosszú időre be tud állni a biológiai egyensúly, főleg, ha nem etetsz túl, ami nagy medence esetén megint jobban jön ki, ott még találnak is táplálékot maguknak a halak, etetéssel főleg a minőségről kell gondoskodni, hogy hozzájussanak a kellő vitamin és ásványi anyag tartalomhoz.
Legfontosabb a felhalmozódó ammónia mérése és a növények igényeinek kielégítése, ami egyrészt jó világítással, másrészt óvatos CO2 utánpótlással megoldható, megfelelő talajkultúrával.
A folyamatos külső szűrés, amit rendesen kell végezni ( ide juttatjuk a CO2-t a kimenő vízhez) és csekély, de megfelelő vegyészeti felkészültséggel mindent megoldhatunk, csak gyakorlat kérdése.
Lényegében Hightech alkalmazás esetén nem szükséges vízcsere ha elég nagy akváriumunk van és az nincs túlzsúfolva gerinces, vagy gerinctelen élőlényekkel.
Én ebben a nagy sárga széles szájú vödörben szoktam pihentetni, olyan széles a szája, hogy jól szellőzik, így csak fél napot szoktam állni hagyni, 1 éjszakán át, és akkor se a szobában tartom, hanem kint hagyom a fürdőben, éjszaka nem sok vizet zavar a víz. :D
Este megengedem, reggel cserélem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!