Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az alábbi halakból szeretnék...

Az alábbi halakból szeretnék összerakni egy akváriumot, tarthatóak egy helyen? Mekkora üveg kell ha mindegyikből 4 db-ot szeretnék?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


És milyen növényt lehet/ajánlott betenni hozzájuk?


2018. okt. 21. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Áhhhh :D Ez nem így megy. Az első hal alapból tengeri, nem tartható együtt a többivel, ami édesvízi. A neon nem tartható együtt az aranyhallal. És meg is válaszoltam a kérdésed, egyiket se tarthatod együtt a másikkal.


Figyelj, az akvarisztika nem így működik hogy kiválasztasz három színes halat és ezeket berakod vízbe. Olvasgass utána alázattal, mert ebből csak állatkínzás lesz. [link]

2018. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg ez elég gyenge próbálkozás a trollkodással, azon csodálkozom, hogy az első benyelte.


Tengeri, trópusi, meg hidegvizi... hagyjuk már, 3 ennyire eltérő halat nem lehet véletlenül összeválogatni, pláne ilyennel megfejelve, hogy mindegyikből 4 db...


A linkelt oldal amúgy nem rossz, pár nap olvasgatással akár még egy sokkal hihetőbb trollkodást is összehozhatsz... ;)

2018. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem trollkodom, csak lusta voltam elolvasni azt a rengeteg halfajtát, így kiválasztottam pár tetszetőst és kiírtam, hogy lehetnek-e együtt.

De nyilván utána fogok olvasni jobban, most csak eéső nekifutásnak megkérdeztem.

Másodiknak pedig akkor megkérdezném, hogy a második típusút mivel lehet összerakni?

2018. okt. 21. 20:43
 4/11 A kérdező kommentje:

Oké, megnéztem, elég lesz a neon, 10 db.

Rajhal, szóval egy 50 literesbe ennyi pont elég és másik hal nem kell.

De azért érdekelne, hogy egy 50 literesbe milyen halakból lehet szép színes csapatot összeállítani.

Második opciónak.

2018. okt. 21. 21:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Akármilyen pici is, a neonnak 80 centi hosszú úszótér kell, az átlag 50 literes akva jóval kisebb ennél. De növényesítés és haltelepítés esetén sem mindegy, hogy milyen felszerelésed van, úgyhogy kérlek, írd le a szűrőd márkáját és pontos típusát, hogy meg hogy milyen világítása van az akvának, továbbá, hogy hogyan járattad be az akvát.


Egyébként ha cuki, színes halacskákat akarsz, endler guppiban VAGY szivárványos guppiban gondolkodj. Csak hímekben, mert nagyon szapora halak és a kutyának sem kellenek az ivadékok.


"A linkelt oldal amúgy nem rossz" - csak perpill nagyon nem működik :( Tudtok valami alternatívát?

2018. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez jóó, ezek a kis guppy puppyk:D

Ebből mennyi mehet az 50 literesbe?

Még nincsenek kellékeim, csak egy üveg, azokat később szerzem be olyat, amilyen az adott halaknak kell majd.

2018. okt. 21. 21:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban azért minden hal egyforma, hogy nem fogod őket levinni sétálni, hogy kiszarják magukat a fűbe.

Az akvarisztika az nem haltartás.

Az akvarisztika egy élő rendszernek a fenntartása.

Ezt a rendszert folyamatosan "mérgezik" az állatok (nem csak a halak, lehet gerinctelen is)

mert jobb híján a vízbe ürítenek.

Ráadásul állandóan. Mármint az ammóniát, ami erősen mérgező azt folyamatosan választják ki.

És "az ellen nem véd" semmiféle vízcsere, meg varázsige, meg csodalötty.

Azt kizárólag biológiai úton lehet lebontani.


Ahhoz meg speciális baktérium kolóniák kellenek.

Ahhoz meg lakhely kell neki, ahol megtelepedhetnek, meg táplálék, amin elszaporodhatnak, meg O2 dús folyamatosan áramló víz, hogy életben maradjanak, meg nem utolsó sorban jó sok idő, hogy egyáltalán el tudjanak szaporodni a megfelelő mértékben, hogy mire hazaviszed az első adag halat (véletlenül se egyszerre az összeset!!!)

addigra legalább olyan szinten álljon a biológiai szűrésed, hogy ha elkezdik terhelni a vizet, akkor ne mérgezzék meg magukat 2 nap alatt.


Szóval egy kicsit tedd rükvercbe ezt a hűde nagy lendületet, értem én a lelkesedést, de ez tudás nélkül maximum tömeggyilkolásra lesz jó.


Előbb az akvárium, aztán a szűrő, növényzet, dobj a vízbe az elején 2 kocka fagyasztott kaját, aztán 3 hét folyamatos üresjárat, amit remekül fel tudsz használni tanulásra, és utána jöhet az első adag hal, mikor már legalább halvány jelét mutatja valami stabilitás a vízparaméterekben.


Nem fordítva, hogy előbb a hal, aztán meg majd lesz valami. Ez így egy ámokfutás.

2018. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem majd ha tudom, hogy milyen halat szeretnék, akkor felkészülök rá, aztán veszem a halat, amúgy miért ne egyszerre, akkor egyesével?
2018. okt. 21. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert a 3 hét üresjárat csak az esélyt növeli a túlélésre, de közel se ad olyan stabil biológiai szűrést, ami megbirkózna egy fullra terhelt akváriummal.


Nem egyesével, ha mondjuk hím guppik mellett döntesz, van egy jó szűrő, kivárod a 3 hetet, akkor mondjuk 3-4 db-bal el lehet kezdeni a betelepítést, óvatosan etetve, nem túletetve, inkább kevesebbet, hogy a nitrifikáló baktériumok alkalmazkodjanak, aztán 1 hét múlva jöhet még 3, aztán megint 1 hét múlva még 3-4, szűrő kapacitásától függően 10-12 db-ot bír el ekkora akvárium.

2018. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A lépcsőzetes betelepítést maximum agresszívabb afrikai sügéreknél szokás kihagyni, hogy ne legyen olyan, hogy valamelyik már otthon érzi magát, mire jön a többi, mert nagyjából azonnal legallyazná.

És ezt komolyan is szokták venni a sügéresek, mármint a szűrést, alapból brutális szűrés kell hozzájuk, de mire megjönnek a halak, atom stabil biológiai szűrésnek kell lenni, és ez nehezen hozható össze hal nélkül!

Ne rúgj magadnak öngól, hatalmas szívás úgy kezelni egy akváriumot, hogy egyszerre terhelted le a vizet.

2018. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!