Milyen olcsó akvárium talajt ajánlotok?
54L-es akváriumom van, ebbe szeretnék talajt. Ez egy új akvárium lesz, jelenleg is van, tehát a többi dologgal tisztában vagyok.
Növényes akváriumnak szeretném berendezni, a jelenlegiből is tennék át növényt.
Bacopa monnieri
Cryptocoryne wendtii 'brown'-t teszek bele első körben. Az akvárium egyhasznált szett, de jó a világítása, rendes 6500K-s fénycső, nem kompakt. A szűrést pedig egy motoros nagy szivacsos belső szűrő végzi.
Jbl Manado talajt néztem, de az a baj, hogy többe kerülne a talaj, mint maga az egész szett.
Milyen talajt ajánlotok?
Lehet égetett agyag vagy valami kavics/homok. Bármit szívesen meghallgatok.
Jelenlegi akváriumban a talaj kérdését jól elszúrtam, sikerült zúzott bazaltot tenni bele 0.7-1.5cm nagyságúakat, de a fent említett növények jól megvannak benne.
A válaszokat előre is köszönöm!
Térkőhomok + gyöngykavics keverve, vagy 4 millinél kisebb szemcsés kavics (fehéret ne!) magában. Nem tömörödik, nem ül meg közte a bomló anyag és arcpirítóan olcsó. Más kérdés, hogy pl növényes vonalon nem véletlenül használnak égetett agyagot, a gyökerek könnyedén haladnak bent, a víz kiválóan átjárja, és magasabb porozitása miatt igazi baciparadicsom, plusz a vízparaméterekbe sem nyúl bele (jelentősen). A faunának van egy olcsóbb agyag verziója proh2o néven fut.
Mondjuk ha lenne táptalaj és még nem „agyagoztál” akkor inkább a homok/kavics kombó fedőrétegnek (ebben az esetben keverd a kavicsot mindenképp).
A talaj prioritása elmarad a fény és a tápozás mögött, erre a célra egy 54esre a minimum egy 24wattos T5 fényforrás, ezzel érdemes kalkulálni, a cryptonak nem is, de a bakopának kell ennyi, hogy pofás legyen. A 6500k az stimmel.
Bocsi az offért, de nekem rendes, 6500K s kompakt fénycsövem van. Azzal mi a baj? :D
Tényleg érdekel
Köszönöm szépen a választ! Ment a zöld!
Bár akvarisztikában nem vagyok olyan nagy szakértő mint az #1-es, de szerintem ki lehet jelenteni, hogy az alap szettekben található E27-es 5-10W-os nagy részben 2700K-es kompaktok nem jók. Nem világítják rendesen be az akváriumot. Ha megfelel a fényhőmérséklete, a fényspektruma akkor abszolút nincs vele baj.
Szerintem nem kell gyöngykavics, csak sima kvarchomok.
1-2 mm-es. Nem tömörödik be.
Még a 0,7-1,2 mm es se tömörödik be annyira, ha van aljzat turkáló hal egyáltalán, ha nincs, néha aljzatporszívózni kell, és úgy kicsit átforgatni, megelőzésből.
De az 1-3 mm-es még ennyi törődést se igényel.
Illetve gyöngy"kavics" is van homok finomságban, ez szintén olcsó, és jól használható. Pl
Aljzatlakókhoz ilyet is szoktak venni:
Vagy valaki a kettőt keveri...
De pláne régebben simán csak 1-2 mm-es kvarchomok vagy gyöngykavics volt a legtöbb akváriumban. Ez a leguniverzálisabb, ebben az árban.
Annyi hogy ezeket nem literre árulják, hanem kilóra. Hát olyan 1,6-1,8-cal kell kb szorozni.
Tehát 54-esnek van egy 60×30-as alapterülete, ha erre akarsz mondjuk átlagban egy 4 cm-es aljzatot, (hátul a nagyobb növényeknek vastagabban)
az 60×30×4×1,7=12 kg. 10 kilóból olyan 3,5 cm jön ki átlagba.
Ez is jó. Megéri e, hát sima kvarchomok, csodát nem tesz.
Mondjuk amit én linkeltem 800-ért az ugyanez.
Igen, megnéztem, csak mire ide eljut hozzám...
Találtam helyi kereskedésben is, szerintem jó áron, ez megfelel?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!