Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hólyagos vizikelyhem egy...

Hólyagos vizikelyhem egy ideje nem hosszra nő, hanem "bokrosodik", viszont én hosszú leveleket szeretnék, mit csináljak másképp?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőttig gyönyörű hosszú levelek nőttek, igazából azt szeretném, ha elfeküdne a vízfelszínen. Egy ideje azonban rendeteg kis levél nő az aljzaton, hossznövekedés szinte semmi. Folyékony CO2 és Florena növénytáp megy, most nyáron csak napi 8 órát világítok (máskor 10-et) Vízparaméterek normál határon belül vannak, minimális zöldalga van. Az aljzat sajnos folyami kavics.
2018. júl. 18. 14:56
 1/4 Skid05 ***** válasza:
Magasabb a nitrát szint az akiban, igyekszik mindent beépíteni, ilyenkor kezd el bokrosodni. Az meg, hogy a nagyobb levelek nem törnek a fény felé lehet a kevesebb direkt fény vagy az energia-átcsoportosítás miatt. A kavics nem feltétlenül rossz ha megfelelő szemcseméretű, a zöld pontalga pl szintén extra nitrátot jelezhet. Amúgy napfény éri az akit azért a 8h? Mekkora az aki? Milyen a fauna összetétele/terhelése?
2018. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha az oldalhajtások elérik 10-15cm magasságot vágd el az indát, az-az válaszd le az anyanövényről , így már önálló növényként jobban gyökeresednek és a gyökértápot is dugj a leválasztott növénykék alá. Elképzelhető, hogy gyakoribb vízcserével, némi árnyékolással és talajtakarítással az algásodás visszaszorítható. A frontüvegen nyáron nálam is van zöldalgásodás az oldal irányból kapott fénytől én ezt természetesnek tartom és lepucolom hetente, viszont azért a déli órákban elsötétítek, igaz, hogy főleg a saját kényelmem érdekében.:D
2018. júl. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Elképzelhető, hogy leválasztás után virágot fog hozni.
2018. júl. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nöm a válaszokat! 200 l-es az aki és van benne négy arany gurámi, szép nagyok, és két anci. Főleg fagyasztottat etetek és az ancik zöldet is kapnak. Oldalról telibe kapja a napfényt sajnos az aki (nappali), ezért világítok kevesebbet, de napközben én is árnyékolok a szobában. Nem vízteszteltem mostanában, annyira renden tűnt és nincs semmi változás, de most veszek megint. Lehet tényleg a nitrát. Esetleg kevesebbet esznek a halaim, mert öregszenek, így több benn marad.... Megpróbálom a gyökereket is elválasztani.
2018. júl. 19. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!