Tudtok ajánlani halakat, betta harcos hallal milyen hal/halak élnek el? Tudtok esetleg akvárium tisztító/algaevő halat/csigát ajánlani bettához?
Sziasztok, nagyon nagyon sok oldalt bújtam ezzel kapcsolatban és remélem sok akvarisztikával akár foglalkozó ember van vagy akinek ez a hobbija. Bettához (hím) milyen halat vagy halakat szabad tenni (adott egy 35 literes akvárium szűrővel és fűtővel)?
Azért kérdezem, mert valakinek akár bármilyen hallal elél ami nem hím betta valaki pedig azt mondja, hogyha sokáig van egyedül a hal (nem tudom ez mennyi időt takar, hónapok, évek?!) akkor teljesen mindegy milyen halat tesz hozzá, bántani fogja.
Valaki azt írta neki elvolt guppival is, valaki, hogy neki megölte a guppit, de néztem sok bettás hivatalos oldalt is ahol ezeket leírja (ugye, hogy hogy kell tartani, milyen halakat visel el stb), de gondoltam hátha vannak komolyabb emberek akik ezekkel foglalkoznak és akiknek van kellő tapasztalata...
Illetve milyen algaevő/akvárium tisztító halak/csigák vannak akiknek elég 35 literes akvárium és a bettám se bántja őket?
Válaszokat előre is köszönöm szépen!
Értem, köszönöm
Pont ezért kérdeztem, mert ugye olvastam én is bettás oldalakon, hogy 30-35 literes akváriumokban nagYon ritkán tür meg bármit maga mellett inkább 50-60 literesnél ajánlott, csak itt is annyi ilyen hasonló kérdést alatt olvastam különböző kommenteket, hogy inkább rákérdeztem én is, hátha találok valakit aki ezzel foglalkozik és jobban tudja, mint sem, hogy csak mezei haltartóként tapasztalta (mert az nem biztos, hogy jó a halnak, amit a gazdi azthisz, hogy “jó”)
Értem én, hogy kicsi az akvariumom (had ne használjam a Te jelződet), de pont ezért kérdeztem itt meg, ha úgy van vegyek e nagyobb akváriumot, (több hal számára) vagy igaz e hogy egy idő után ha egyedül van, akkor már semmien hallal nem jön ki, mert akkor nem veszek most még egy darabig 50-60 literes akváriumot
Mert nagyon sok mindent olvasok szakoldalakon, meg itt gyk-ben is.
Gondoltam biztos lesznek hozzáértők aki elmondják, hogy hogy szabad.
Azért köszönöm utolsó előtti válaszoló.
Törölték őket a trágárságok miatt, de nem tudtam nem használni azt a szót amit mondott az okoskodása mellett...
Az a baj hogy sokszor már csak azért is beleerőltetnek az emberek kis akváriumba sok halat és mindig rossz lesz a vége. A betta amúgy is egy olyan hal ami egyedfüggően lehet baromi agresszív és toleráns is. Nekem volt olyan bettám hogy 90 literben nem tűrt meg semmit maga mellett, kapott egy saját 40 literest amiben egyedül élte le az életét. A 35 liter pedig egy elég kicsi akvárium, a 30 liter ugye a minimum amiben halat lehet tartani.
Én azt tanácsolom hogy hagyd ebben egyedül, a legszebbek amúgy is akkor ha egyedül vannak, később pedig vegyél egy nagyobb akváriumot (én a helyedben akkor 100+-osat vennék) és akkor abban tarthatsz mást is.
Ebbe hallal nem tudod társítani, nem csak az összeférhetetlenség miatt, hanem a víz túlterhelése miatt se.
A csigák elvileg nem sok vizet zavarnának, de amiket én ismerek, azoknak szinte mindnek kicsit hidegebb víz kell, mint a bettának.
Nagyobb akváriumba össze lehet hozni valami társítást, de nem csak azon múlik a dolog sikere, hogy meddig volt egyedül a hal, hanem hogy alapvetően milyen természetű, mert ezek nem egyformák ám, annyira eltérőek lehetnek, mint mi, emberek, szóval csak javítani lehet az esélyeket, de tutira menni nem!
Mondjuk egy melegebb vizet elviselő robosztus testfelépítésű aljzatlakóval, ami fel se megy a betta szintjére, pl panda páncélos harcsával egy 54 literesbe jó eséllyel társítható, minden felmerülő probléma nélkül.
Tovább növelhető az esély, ha új akvárium lesz, akkor a teljes beüzemelés, és páncélosok betelepítése után, utolsóként rakd át a bettát, hogy addigra a többi már otthon érezze magát.
Igen énis sok helyen olvastam, hogy kinek teljesen aranyos és minden halat eltűr, kinek pedig agresszív és még a nőstény bettát is támadja.
Köszönöm a válaszokat :) Nagyon sok segítséget kaptam.
Akkor nem is gondolokodom addig több halacskán amíg nem lesz egy nagyobb akvi.
Egyébként utolsó előtti,előtti kommentelő, igen én is gondolkodtam a 100+-os akváriumon, csak ugye ha senkit nem tűr meg maga mellett a bettus, akkor akkora akvit feleslegesnek gondolok, legfeljebb ugye veszek neki egy 50-60 litereset, ez a 35 igazából anno egy ideiglenesnek idnult, hogy meglegyen neki a minimum akvi méret, persze ezt majd akarom fejlesztegetni hamarosan.
Azt egyébként had kérdezzem meg, nem tudom ki látja majd itt a kérdésemet, hogy ugye van egy vízmelegítőm amit még anno az akvárium méretéhez ajánlott egy férfi egy akvarisztikai üzletben és egy ugyan így ehhez az akváriumhoz való szűrő is van benne, még is azt véltem felfedezni, hogy a víz nem mindenhol egyenlő hőmérsékletű, nyilván az alján van ahol hűvősebb és inkább a melegítő környékén meleg, és sokszor a Betta is a melegítő mögött van, mert gondolom ott érzi jól magát...ez mitől lehet, vagy erre van- e valami megoldás?
A betta nem szereti a nagy áramlást, úgyhogy nem is tud olyan gyorsan keveredni a víz, de elképzelhető, hogy csak küszködik a fűtő, és nem tud elég meleget csinálni.
Mindenek előtt érdemes egy hőmérőt venni, hogy tudd mennyi az annyi, és 28 fok környékére fűteni a vizet.
Ha ez a fűtő ezt nem tudja, (nyáron nem lesz vele problémája, de ősszel tavasszal amíg nincs fűtés akkor kevés lehet pl egy 25 wattos)
Akkor érdemes nagyobb fűtőt venni. Akár már az 54 eshez is megveheted előre egy 50 wattos fűtőt, túlfűteni nem fogja a vizet, mert termosztátos, úgyis lekapcsol.
Nem is fogyaszt többet, pont ezért.
De ha a szobában vannak extrém hűvös időszakok, akár 75 wattosat is vehetsz, és az jó lesz az 54-esbe is. egy hidegebb szobába is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!