Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 literes akváriumba tartotta...

20 literes akváriumba tartottam egy hím bettát, aki sajnos hasvíz korban meghalt. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van automata vízmelegítő, szűrő és levegőztető egyben. Akvárium letakarva, vízcsere 30% 1-1,5 hetente. Az első után volt egy másik, az is meghalt. Kaja betta száraz és vörösszúnyog lárva volt.

#akvárium #Betta hasvíz kór
2018. máj. 4. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Az volt a baj hogy 20 literben tartottad...két halat kellett megdöglessz hogy rájöjj? És az első után se olvastál utána a bettáknak hogy 30 liter a minimum a gerinces állatok tartásához, így hozzá is, de a legjobb ha 40-50 literben van? Nálam a betta 54 literben van és él és virul. Itt a tökéletes példa hogy miért nem lehet 20 literben tartani.
2018. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most őszintén. Utána olvastam. Ennél kisebben is tartanak bettát, szűrés és fűtés nélkül, mégis elélnek 2-3 évig (csapvízben). Tudom, hogy 30 liter a minimum, de úgy érzem mindent megtettem érte. Ugye nem azt akarod mondani, hogy a kisebb akvárium miatt lett hasvíz kóros?
2018. máj. 4. 23:32
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

De, pontosan azt akarom mondani hogy az miatt lett az. Hidd el, ilyen kis akváriumban baromi nehéz biológiai egyensúlyt fenntartani, hetente kéne minimum kettőször részleges vízcsere, kb 20 százalék, nem másfél hetente 30. Úgyhogy nem, nem tettél meg érte mindent. Bírom hogy van egy minimum ami nem a legjobb de mégis meg kell valami minimumot határozni, és az emberek képesek mindig lemenni még az alá is.

És ennél kisebb akváriumban meg nem élnek el sokáig betták, mert hamar kipurcannak max hazudnak róluk vagy újakat vesznek helyettük. És nem mások állatkínzásával kell takarózni ilyenkor.

2018. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem állt szándékomban másokkal takarózni.
2018. máj. 4. 23:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!