A szűrő/levegőztető tényleg éjjel-nappal menjen? És a fűtő lehet közvetlenül mellette?
112 l
Köszi!
Levegőztető nem kell. A szűrő éjjel nappal menjen, és nem csak a vízkeverés miatt, de a benne lévő baktériumok végzik a biológiai szűrést (értsd a halak végtermékét átalakítják kevésbé káros anyagokká). A szűrő kifolyócsöve fodrozza a vízfelszínt, így beoldódik az oxigén, nem kell külön levegőztető. Szűrő és fűtő mindig menjen, a fűtő kikapcsol ha eléri a kívánt hőfokot és bekapcsol ha csökken a hőmérséklet, be lehet állítani hány fokot akarsz.
[link] itt olvasgathatsz a kezdőknek és az akváriumról fülek alatt, sok hasznos iromány van amire garantáltan szükséged lesz hogyha nem akarod idő előtt megunni ezt a gyönyörű hobbit.
A szűrőnek természetesen nonstop mennie kell, ez egyértelmű.
Erre vannak tervezve.
Azt most hagyjuk, hogy manapság a fogyasztói társadalom alapját képző tervezett amortizáció ugyanúgy utolérte ezeket a gépeket is, mint bármi mást, ezzel nem tudsz mit tenni.
Régen 15 évig elment egy mosógép. Most 5.
Régen 6 évig ment egy szűrő. Most 3 év után kopik a tengely, és zörgős lesz. Ez ilyen. Így kell tervezni a kiadásokat.
Az akvárium viszont nem életképes , ha nem folyamatos a szűrés, szóval ez egyáltalán nem kompromisszumos dolog, a szűrésnek mennie kell , ha a kutya a kovászba szarik, akkor is.
A többi említett dolog nem probléma!
...ja, ha a levegőztető hangja zavar éjszaka, arra van megoldás, mivel levegőztető nem létszükséglet.
Ha a szűrő kifolyását (esőztető, bármi) úgy állítod a víz alatt, hogy felfelé is toljon, így erőteljesen, de nem csobogva fodrozza a vízfelszínt, gázcsere szempontjából teljesen kielégítő, és gyakorlatilag néma megoldás.
Kell lenni hozzá esőztetőnek.
Ha nincs, akkor vegyél. Vagy csinálj.
Csak mert anélkül nehéz.
Képet nem csinálok.
A lényeg, hogy a kifolyó cső a szűrő tetejétől lejjebb van pár centivel, így esőztető, vagy terelőlapát nélkül nehéz megoldani a dolgot, mert a szűrőt el kell hogy lepje a víz teljesen, így viszont a kis cső túl lentre kerül ahhoz, hogy a felszínen nagyobb hullámokat tudjon csinálni.
Szóval a legegyszerűbb az esőztető, mivel gyártanak hozzá, be kell szerezni egyet.
Azt pedig úgy beállítani, hogy kicsivel legyen a vízfelszín alatt, a lyukakat pedig úgy fordítani, kicsit felfelé, hogy az előre nyomuló áramlás is megmaradjon, és a vízfelszínt is fodrozza.
Amíg be nem érik a szivacs, addig nagy az áramlás, esőztetővel ez is szabályozható, egyszerűen lejjebb kell állítani, mármint mélyebbre tenni, és jobban felfelé irányítani a kis lyukakat. Így felfelé irányul az erő, nem az áramlást szolgálja, de a mélyebb kiindulási pont megakadályozza a csobogást.
Ha beérik a szűrő, módosítani kell, mert akkor az lesz a bajod, hogy kicsi az áramlás.
Értelem szerűen, előre irányítva a lyukakat, növelni lehet az előre irányuló tolóerőt, és feljebb emelve a felszíni fodrozódás se gyengül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!