Melyik hatékonyabb és jobb az akváriumban lévő szűrők vagy az akváriumon kivüli több szűrő?
A külső szűrők rekeszei és így biológiai szűrőanyaga is literekben mérhető, a belsőké tized literekben. Viszont, mivel a külsőkben a legjobb minőségű (magas porozitású) bio szűrőanyagok is beférnek, a különbség szakadéknyi a nitrifikációban betöltött szerepben. Nyilván a motorok ereje is nagyobb, viszont ált jól szabályozható, az esőztető (belsők mellé külön árulják) sokat segít a gázcserében, a bio szűrés mellett kémiai (opcionális), mechanikai (durvább és finomabb) tisztítást külön-külön végeznek. A drágább belsőktől eltekintve (pl eheim biopower),ez az esetükben nem különíthető el.
Az, hogy melyik terhelés függvénye, állatok száma és mérete, növénytömeg/sűrűség, dekorációk, melyek törik az áramlást, de bruttó 100 liter felett a víztömeg már akkora, hogy macerás fenntartani egy akit külső nélkül, szűk a hibahatár, főleg kezdők számára, főleg nagyobb halakkal. Vannak igen nagy belsők, de ezek ára, helyigénye, a látkép, illetve az említett variálhatóság miatt a külső jobb döntés. Adott esetben a külsőt belsőkkel, vízpumpával szokták támogatni, az esetlegesen pangó vízterületek mozgatásáért.
Egyik említett halat sem ajánlom kezdésnek, mindegyik jelentős tapasztalatot igényel, az aranyhal konkrétan az egyik legköltségesebb jószág az édesvízi akvarisztikában, ettől függetlenül a 100-as határ fölött – ha van rá keret – a külsőt választanám, ha nincs akkor vízpumpa/powerhead, az alatt viszont ésszel telepítve egy vagy két belsővel oldanám meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!