Van köztetek valaki aki el tudná magyarázni egy kezdőnek hogy mennyi co2 bubi kell percenként?
Ezek szerint Te sem értesz hozzá még annyit sem mint én:)
Tudod a növényeknek jó a co2:)
Ez azért nem ilyen egyszerű, hogy mondunk egy számot! Ugyanis ez függ attól is pl, hogy RO vagy csapvizes az akváriumod, mert az előbbiben kevesebb CO2 is elég, hogy a tartós teszted (Drop Checker)zöld legyen. Ezen felül még számít az akvárium mérete, meg ahány buborékszámláló annyi méretű buborék, illetve a beoldás hatásfoka sem mindegy, szóval ez ki kell tapasztalni. Kezdésnek mindenképpen valami alacsonyabb bubiszám kell. Mondjuk percenként 20-30, majd 1-2 óra múlva megnézed, hogy változott a teszt színe, majd ha kell akkor nyitsz a tűszelepen, de csak nagyon picit és vársz. Ez sajnos csak így működik. Ugyanilyen kitapasztalós dolog, hogy mikor és mennyi ideig adagold a szén-dioxiot, ugyanis az 1 órás elcsúsztatás nem mindig reális. Nálam 3 órával világítás felkapcsolása előtt nyit a mágnesszelep , és 1 órával világítás lekapcsolása előtt áll le. Lényeg, hogy mikor felkapcsol a világításod, akkor már elegendő CO2 szintednek kell lenni, de ez mellett se legyen annyira nagy a buborékszám, hogy a nap végén sárgára váltson a teszt.
Ezen felül, itt már komolyan tápoznod kell, mert az alap heti tápozás kevés, valamint erős világítás, és szűrés kell, különben csak azt éred el, hogy bealgásodsz.
Köszönöm!
Ha jól értem nálad egész nap mebgy a co2? Lámpa kapcsolás elöttől? De éjszaka a növények is okszigént fogyasztanak nem? És ha még rátolom a co2 t azt bírni fogják a halak meg a garnik?
Megnéztem pontosan. Világításom 11-19 óráig megy, a CO2 pedig 9.30-17 óráig.
Igen, jól tudod, hogy a növények éjjel oxigént fogyasztanak, de ebből soha nem volt gondom, mivel a növények nappal eléggé feldúsítják a vizet oxigénnel szerintem. Nálam legalábbis soha nem volt olyan gond, hogy pipáltak volna a halak. Van aki különben éjjelre szokott levegőztetni, és állítólag az olyan akváriumban is jobban nőnek a növények. De én abban az a veszélyt látom, hogy túlzottan inoghat a pH, ami meg megint algaveszélyt hordozhat magában. Ezzel a beállítással nekem elég stabil, és az ecsetalga terjedés is megállt. pH-m most villanyoltás előtt is 6,7 ami tökéletes, pedig nem is aktív a talajom
Húúú. ... ez nem is olyan egyszerű!
Eddig nem volt semmi algám és a halaim meg a garnéláim is jól megvoltak, úgyhogy nem is tudom akarom e egyáltalán mert nem szeretném őket kinyírni!
Csak kaptam egy co2 rendszert gondoltam miért ne használjam:)
A DC elég lassan reagál az állított CO2 adagolásra, meg persze a plusz gáznak is el kell oszlania a vízben, ezért kell 1-2 óra múlva megnézni.
CO2 rendszer beüzemelésével az akváriumodat már átsorolod a High-tech kategóriába, viszont ha egyéb feltételeid nincsenek meg, akkor csak gondot veszel a nyakadba, mivel egy ilyen akvárium felfokozott ütemben pörög a CO2 miatt. Itt már nem elég a gyári műanyag tetőben lévő világítás, hanem megközelítőleg 1 watt/literes fényerő kell, vagy LED esetén 50-60 lumen/liter. Ez mellett kell egy megfelelő szűrő, 45 literesnél is mindenképpen ajánlott már egy külső. Valamint a felpörgetett növényeknek több növénytáp is kell, vagyis a mostani Low-Tech kategóriához használt növénytápod is lehet már kevés lesz. Ide már egy töményebb tápozás kell , pl a greenaqua-asokból a micro és macro, és azt is naponta kell adagolni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!