Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor most melyiket vegyem?

Akkor most melyiket vegyem?

Figyelt kérdés
Még nincs itt a karácsony, de már tudomit fogok kapni. Csak hogy mekkora, azt még nem. Gondolom sejtitek, elkezdtem nézegetni mi kerüljön bele. Valamit nem értek, segítsetek. Növényeknêl azt írják, világítás nagyon alacsony, nagyon magas. Akkor most melyik??? Halaknál meg 22-28 fok. Mi a fontosabb?? Vagy középérték? Segítségeteket köszönöm.
2017. dec. 22. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora akváriumot kapsz? Mert remélem nem valami kis néhány literes kacsaúsztatót, azt tudnod kell hogy 30 liter alatt nem tarthatsz halat.

Viszont ha megkapod karácsonyra (nagyon remélem hogy üresen) akkor mielőtt belevágnál szánj rá heteket, de lehet inkább hónapokat a tanulásra és tervezésre, én is így tettem, hetekig csak tanultam az indításról, körforgásról és növényekről, elindítottam üresen és még egy hónapot tanultam arról milyen halakat rakhatok bele hogyan társítva.

A növénynek vagy magas, vagy alacsony, vagy közepes a fényigénye. Nincs olyan hogy nagyon magas nagyon alacsony, ott elírtak valamit. Ha szettet kapsz akkor annak silány lesz a világítása, kb csak nagyon alacsony fényigényű növények élnek el rajta, inkább anubiasok. A szűrő ugyanúgy rossz lesz benne, az biztos hogyha szettet kapsz kell vegyél egy erősebbet. Ha a halnál 22-28 fok a hőmérséklet akkor az azt jelenti, hogy ez a két érték között érzi jól magát. Nem célszerű a szélső értékekre állítani. Halakat pedig úgy tudsz összeállítani hogyha kb azonosak az igényeik, akkor olyan hőfokot állítasz be ami mindkettőnek jó, de nem azt jelenti hogy mindkettőnek csak a szélső értékén tarthatod őket (pl az egyik halnak a max a 24 fok, a másiknak a minimum a 24, őket nem célszerű együtt tartani mert mindkettő szenvedni fog).


De tényleg az a legfontosabb hogy mekkora lesz az akvárium és milyen lesz a felszerelés, utána érdemes gondolkozni tovább csak.

2017. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze tudom hogy nem szabad elkapkodni. Kezdőknek szóló oldalakat nézegetek, a díszhalinfó tetszik. A green aqua ahol ilyen .....fogalmaznak.
2017. dec. 22. 17:35
 3/6 A kérdező kommentje:

vízkeménységre is azt írja, nagyon lágy-kemény.

Na ezt még nem vágom annyira, de majd belejövök.

2017. dec. 22. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Akkor az akvagurut ajánlom még, az a kezdőknek nagyon jó anyagokat foglal össze, érdemes mindent átolvasni.

Én ezt és a diszhal.infot használom, ezeknél érhetően le van írva a növények és halak igényei, könnyebben ki tudsz igazodni rajta.

2017. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 symmer ***** válasza:
44%
A GreenAqua oldalán A kötőjel azt jelenti az ilyen kifejezesekben hogy x-től y-Ig tehát a ketto közötti érték is jo ;)
2017. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ok, thanks!!
2017. dec. 22. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!