Jók a neten vásárolt akvárium szettek? Ha igen, melyik fajta
Egyet értek az előttem szólóval. Nem jók a szettek, én először jól megjártam, vettem egy 100 literes szettet, persze már az üresjárat alatt új szűrőt kellett vegyek hozzá, mert amit hozzá adtak most egy 30 literes ivadéknevelő akváriumban van (tehát ami 100 liter el kéne bírjon kb 30-at bír).
Másodszorra viszont variálható szettet vettem. Azaz egészben rendeltem meg az akváriumot, de minden technikai felszerelést én választottam ki hozzá, tehát nem egy alapból bóvli kész szett volt, hanem én állítottam össze. Így már normális volt a végeredmény.
Például:
Ezen az oldalon nézelődhetsz, én itt rendeltem a variálható szettet is. Az árak lehet hogy meg fognak rémiszteni kicsit, de sajnos az akvarisztika egy drága hobbi és nem érdemes "occsóra" menni mert utána csak szívsz vele. Egyszer kell mindenből egy normálisat venni és utána a sok gagyi technika miatt nem érnek csalódások.
A "jó" szűrő 2 fontos, meg jó sok egyéb dologból tevődik össze.
A 2 fontos dolog, a szűrőanyag térfogata, és a motor vízforgatása.
Az első miatt linkeltek fentebb külső szűrőket, mert az a helyzet, hogy 100 literhez már akkora szűrőtérfogat kell, amilyeneket belső szűrőből nem igazán gyártanak.
Vannak alternatívák, pl rákereshetsz az " atman biofilter " -re az egy power head egy bazi nagy szivaccsal.
Vagy lehet házilag csinálni matten szűrőt, ami szintén egy power head, egy leválasztott rész (pl sarok) mögött, ahova egy szivacson keresztül szívja be a vizet.
Külső szűrőt is sokan építenek otthon házilag, pl pvc csőből, de az inkább nagyobb (300+) akváriumoknál éri meg.
Ha belefér a keretbe, egyébként én is egy gyári külsőt javasolok. Nem kell belőle nagy. egy 600-800 l/h teljesítményű elég.
A világítás szintén botrányos, kb használhatatlan szokott lenni szettekben, de a 112-esre még azt mondom, talán egy egyetlen szett a régebbi T8-as fénycsővel szerelve, amiben legalább az árnyéktűrő növények aránylag egész jól megvannak.
Ugyanis ez a legkisebb 80 cm hosszúságú méret, amibe 2 db 18 wattos csövet tesznek.
Alatta csak 1 csővel szerelik, fölötte meg ugye a térfogat nő, arányaiban rontva a fényerőt.
Ez 0,32 w/l, hát elég harmatos, de mondom, árnyéktűrőkből simán össze lehet válogatni olyanokat, amik szépen növögetnek alatta. Nyilván nem tündérhínárral kell próbálkozni.
"Van képük ráírni hogy max 250 literig. A pótszivacs mérete 61x38x48."
Jól számolom, hogy ez kb 1 deci?! Az kb 40 literbe reális.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!