Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Berakhatok egy him bettát...

Berakhatok egy him bettát +2-3nőstény bettát egy 80 literes akváriumba? 43x43x43 nem lesz nekik túl nagy?

Figyelt kérdés

2017. dec. 15. 01:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
nekem 1 db hím volt 50 literben szóval nem hiszem:D
2017. dec. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szval azért nem mert neked 50L-be volt 1db ? értem.....
2017. dec. 15. 02:34
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
80%
Ha ivarérettek lesznek és ikráznak a hím még a választott nőstényt is halálra kergetheti a többiről nem is beszélve, de a nőstények egymás között is bunyózhatnak, sőt néha ők tépik a hímet, bár ez a ritkább eset. Nem szerencsések az akváriumod méretei. Egy 80-literes dús növényzetű, bújókkal ellátott hosszúkás akváriumban nagyobb lenne a nőstény esélye elbújni, itt nem nagyon tud hová és ekkora alapterületet simán saját birtokának tekint egy-egy hal, a nőstény is. Én nem tanácsolnám, hogy próbálkozz hacsak nincs több akváriumod ahová balhé esetén külön teheted őket, arra sincs garancia, hogy két nőstény elvan együtt. Ez az akvárium, hiába 80-literes 1db hím, vagy nőstény tartására alkalmas csak biztonságosan. Esetleg egy kisebb raj apróbb hallal megpróbálhatod társítani de itt is számítani kell arra, hogy nem tűri meg őket. Az adott betta vérmérsékletétől függ minden. Nálam az ékfoltosokkal jól megvolt hasonló méretű de inkább hosszúkásnak mondható akváriumban.
2017. dec. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Túl nagy??? Ezt nem tudom, hogy kell vagy hogy lehet értelmezni.

Agorafóbiások, vagy mi? Hogy lehet túl nagy?


Amúgy tényleg eléggé behatárol ez a kockaakvárium, 43 centi inkább kicsi, én pl meg se próbálnék ott egy komplett családot tartani hosszú távon.

Túl sok kockázattal jár, és túl kicsi az esély a békés együttlétre.

2017. dec. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyen helyre én is valami lassan úszót tennék, lehet pl 1 pár törpe gurámit, kis csapat gyémánt razbórával, vagy valami aljzatlakóval.
2017. dec. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitő válaszokat. a "túl nagy"ot a vizmagasságra értettem . hallottam több helyen h nem szabad tul magas akváriumba tenni pl 40cm fölé, mivel mindig feljön levegőért , ezért ez sok energiát kivehet a halból . ugymond megszivatom ha magasba rakom . erre gondoltam ...
2017. dec. 15. 08:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem probléma.
2017. dec. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, úgy értetettem hogy nem lesz nekik túl nagy , szóval nem hiszem :D mivel ez volt a kérdés, és nekem 50 literbe 1 db boldognak tűnt, sose volt semmi baja , jó sok növénnyel kitöltöttem amugy is , meg amit imádott az egy kerámia jellegű fa volt (kifejezeetten halaknak) és abban minden kis lyukon bújt, ki meg be :D
2017. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 patterson ***** válasza:
nem a magasság a gond,hanem hogy nincs úszótér,minden fajta halnak kell legalább 80 cm
2017. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz túl nagy.

De szerintem jobb, ha 2 nőstényt teszel oda a hím mellé....

2017. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!