Új akváriumot indítok. Van már egy, ami jól működik. Érdemes abból tenni valamennyi vizet az újba? Vagy az új belső szűrőjét a régiben járatni valameddig? Ha igen, meddig?
Figyelt kérdés
2017. okt. 10. 22:50
1/9 Salx Narval válasza:
Ha eljön a régi akváriumnál a heti 30% vízcsere ideje a leszívott vízből nyugodtan tehetsz az újba. A régi szűrőszivacsból, szűrőanyagból kimosott, kinyomkodott koszt szűresd át az új szűrővel, az-az járasd egy darabig a vödörben amibe belemostad, ha jól megszűrte a vizet mehet vissza a szűrő az új akváriumba. Ha ezt így megcsinálod kb felére csökkenthető a bejáratási idő ami kb 1 hónap. Szükség esetén hamarabb is telepíthető de azért azt a 2 hetet mindenképp ajánlott kivárni, a növényeknek is kell idő és a bontóbaciknak is, az algák állapotát is figyelni kell, jelző értékű lehet. Nagyobb akváriumban erős szűrés és kevés hal mellett, régi víz és szűrőkosz használatával akár azonnal is indítható de itt azért sok mindenre figyelni kell( pl vízértékek mérése ) szóval ezt tapasztaltabb akvaristáknak ajánlott. Én bejáratós akváriumnál megszoktam várni amíg a növények növésnek indulnak, legalábbis egy részük, gyorsan növő úszó és lebegő növényeket mindig telepítek, tápozok és ép úgy csinálom a heti 30% vízcserét mintha telepítve lenne.
2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszod! :)
2017. okt. 12. 21:24
3/9 A kérdező kommentje:
Még olyan kérdésem lenne, hogy ha csak Manado talajba ültettem a növényeket (azok is a régiből való metszések, szaporulatok), akkor a tápozás mellett táp tablettát szükséges behelyezni a gyökerekhez? Talajlakók nem lesznek a későbbiekben sem.
2017. okt. 12. 21:28
4/9 Salx Narval válasza:
A vastagabb levelű és vakosabb szárú növények főleg a gyökerükön át veszik fel a tápanyagokat ezeket érdemes a gyökerüknél koncentráltan tápozni. A finom szálú, vagy irdalt levelű növényeket nem szükséges, pl hínárfélék amik a gyökerüket főleg kapaszkodásra használják, ezek főként a levelükön át veszik fel a tápanyagot. A táprudakat, ill tőzegtablettákat mélyen a talajba kell dugni, figyelembe véve a növény és gyökérzet méretét akár eltördelve több helyre is körbe, én évente egyszer pótlom. Ültetőtálakat is használhatsz ha nem akarod teledugdosni a talajt táprudakkal, ez esetben bármikor könnyen kiemelhetőek és talajporszívózni is bátrabban lehet. Nálad széles és aránylag nagy tölcsérrész kell a talajporszívóra mert könnyű a talaj.
5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
Ma vettem a kőgalériában tengeri mészkövet.
Ott azt mondta az eladó, hogy kifőzés után mehet az akváriumba. Tényleg bele merjem tenni?
2017. okt. 13. 13:09
6/9 Salx Narval válasza:
Ha csapvizet használsz akkor beleteheted. Ha pl dél-amerikai cser és huminsavas, lágyított "fekete" vízi halakat szeretnél, vagy bármilyen alacsony pH 5,6- 6,6 és 12nk alatti vizet kedvelőket tartanál és ezeknek a vízét be is szeretnéd állítani a halak igénye szerint akkor mész tartalmú köveket, kagylókat, csigaházat és talajt nem célszerű használni ( savas környezetben a kioldódó mész keményíti a lágyított vizet). Egy afrikai sügéresbe viszont jók a mészkövek és a sima semleges vagy enyhén lúgos 7-7,5pH-s 14nk keménység fölötti csapvízbe is betehető mert nincs, vagy elhanyagolható a kioldódás.
7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
Egy hím bettát szeretnék tartani.
2017. okt. 15. 08:16
8/9 Salx Narval válasza:
Ami azt illeti jobban illenének az akváriumába gyökerek, bambuszrudak, lebegő és szálas növények de ha neked a kövek tetszenek akkor beteheted. A semleges kémhatású enyhén kemény 26-28 fokos vizet szereti, a csapvíz általában megfelelő ha nem túl kemény. Az akváriumnál 2-3 cm légrést kell hagyni és kell tető, vagy egy üveglap a levegőréteg melegen tartásához. A szűrőre esőztetőt kell tenni és le kell tompítani az áramlást sűrűbb szivacs használatával, vagy légpumpáról működtetett szivacsszűrőt használj (pl Cseh emelő). Min méret 30-liter én 40-50 litert ajánlanék és heti 30% vízcserét azonos hőfokú állott ill klórtalanított vízzel. Fő tápláléka a fagyasztott szúnyoglárva, kiegészítő eledelként jó minőségű táp is mehet heti 1-2 alkalommal. Naponta kétszer érdemes etetni de mindig csak egy keveset pár falat elég neki, hajlamos túlenni magát és hajlamos az elhízásra is. Ajánlott heti egy-egy koplalónapot tartani mert kezdetben hajlamosak vagytok a túletetésre.:D
9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kielégítő válaszod! :)
2017. okt. 17. 21:34
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!