Tűzhasú gőte tartása?
Szeretnék tűzhasú gőtéket tartani,de még nem tudom hogy kezdjem el.Lehet mellette Red Cherry garnélát tartani?És Párduc Csíkot?
És meddig élnek a gőték?
Meddig kell tölteni a vizet?
Lehet őket tanítani valamire?(Xd)
15 éves vagyok,szóval csak délután lenne időm rájuk :(
És ha lehet őket együtt tartani ,akkor mekkora akvárium kéne ahhoz,hogy 2 gőtét,4 garnélát,és két Csíkhalat együtt tartsak?
Előre is köszönöm a válaszokat:)
Ne már ...Pedig annyira aranyosak!:(
Akkor viszont red cherry garnélákat fogok tartani :D
Ugye nem annyira bonyolult a tartásuk?:D
Nekem is nagy kedvenceim a tűzhasú gőték, de lássuk be, van ráció a betiltásukban. A szerencsétleneket vadon fogják, eleve sok elhullik mire a boltba érnek, a maradék egy része beteg és kivétel nélkül iszonyatosan stresszes. Ha már láttál elpusztulni tűzhasú gőtét végtagrothadásban (ami egy stresszből és/vagy rossz tartási körülményből adódó gyógyíthatatlan betegség), tudod, hogy mennyire nem cuki ez az egész.
Arról nem is beszélve, hogy a tartási körülményeikről még mindig hatalmas félreértések keringenek, a kifejlett példányok ugyanis teljesen, 100%-ig vízi életmódot folytatnak. Tehát akvaterráriumot berendezni nekik, pláne egy picurka, 50 literes helyen, nettó pazarlás. Azt hiszem, ha félreértés onnan származik, hogy a kölykök szárazföldi életmódot folytatnak úgy 2-3 éves korukig.
Hogy válaszoljak még két kérdésedre: a legidősebb kínai tűzhasú gőtém 13 évig élt velem és ez a kor nem olyan ritka közöttük. Viszont nem lehet őket tanítani, sőt, a halaim interaktívabbak náluk, figyelik mi történik az akváriumon kívül.
Na, garnéla.... az alap ugyanaz, mint a halaknál és a gőtéknél: szűrés, fűtés (+ hőmérő), fedett akvárium és a szűrő bejáratása.
Kötelező olvasmány:
+ [link]
+ [link]
Általánosságban elmondható, hogy a Neocaridinákat a legkönnyebb tartani. A Neocaridina fajba tartozik pl. a cseresznyegarnéla, sakura garnéla, a rilik, a kénsárga garnéla, hógolyó garnéla - a színvariációknak csak a boltod felszereltsége szab határt. Itt érdemes kiemelni, hogy egyazon faj színvariációiról beszélünk, tehát ezek úgy összepároznak, hogy azt öröm nézni és az utódok a vad, barnás színű ősökre ütnek vissza, tehát 1 akváriumban 1 színvariációt érdemes tartani.
A legtöbb akváriumi hal ízletes csemegeként tekint a kifejlett garnélákra, igen, a párduccsíkok is. Ha halban is gondolkodol, nanohalakkal érdemes próbálkozni: gyöngy dánió, Boraras fajok stb. bár ezekhez meg nagyító nem árt. Ők nagy, fajonként minimum 10-12 fős csapatokban érzik jól magukat, sűrűn növényesített akváriumokban.
Egy kis megjegyzés a halakhoz, bár szerintem lassan te magad is rájössz: különböző fajokról beszélünk, amelyekben sokszor csak annyi a közös, hogy vízben élnek, de az igényeik, tartási körülményeik teljesen eltérőek és messze nem mindegyik tartható együtt. Nagyon nem úgy megy, hogy "ebből kérek kettőt, abból meg hármat", mert ha nem is gyilkolják le egymást, stressz, legyengült immunrendszer, folyamatos betegségek majd elhullás lesz a vége. Nagyon jó az, hogy itt kérdezel, de ez az a része a dolognak, aminek önállóan (is) érdemes utána nézni, mert sokkal több a halfaj, kombinációs lehetőség stb., minthogy rákérdezz vagy hogy mi mindet elírjuk neked. Odáig el kellene jutnod, hogy van valami életképes alapötlet (mondjuk nem két párduccsíkot akarsz tartani a zsákmányállatával) és akkor mi is tudunk érdemi válaszokat adni.
Köszönöm,a vízhőfokoknak már utánanéztem,meg így nagyjából mindennek,csak erről nem találtam hogy lehet e együtt tartani őket :/
De akkor azért nem találtam mert ez egy nagyon hülye ötlet!:)
Köszönöm a válaszod és hogy nem hagytad hogy kinyirassak egy garnéla családot:) :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!