Mibe főzzem ki az aljzatköveket, kagylókat, műnövényt és az algaevő fáját?
A darakór akkor is csak a legyengült immunrendszerű halakat fertőzi meg. Pl lehet hogy egy gyenge halon jön ki a behurcolt fertőzés az egész akváriumban csak, ha a körülmények egyébként megfelelőek voltak.
Írj le minden paramétert az akváriumodról (hány liter, milyen szűrő, milyen és mennyi halak lakták, milyen időközönként mennyi vízcsere, hány fokos víz), mert tényleg a körülményekkel volt baj, és ha szeretnéd hogy ne sínylődő fertőzésekre hajlamos halaid legyenek ezen érdemes változtatni a következő indítás előtt.
Pl egy átlag akváriumba kagylót nem szabad rakni mert oldódik, műnövény egy akváriumba felesleges mert nem helyettesíti az élő fontos szerepét a körforgásban. Mindenképpen kell élőnövény.
A darakór egyébként az egyik legkönnyebben kezelhető és leggyakoribb, rossz tartási körülményekből adódó betegség, gyakran egyszerű konyhasóval teljesen ki lehet kezelni a beteg halakat.
Darakór nem írtja ki az egész akváriumot. Van egy halam 3-4 havonta darakóros lesz, csak az az egy, aztán kezelem, és kész.
Nem fertőtlenítem az akváriumot, nem szedem szét, csak talaj porszívózok 50% vízcsere aktívszén a szűrőbe.
Egyértelműen tartási hiba miatt pusztultak el a halaid, régen lehet működött az akváriumod, de ma már nem azokat a halakat veszed meg, mint annó. Sokadik halgeneráció, ki tudja milyen génekkel. Régen lehet, tovább bírták a kínlódást, de egy évnél nem hiszem, hogy tovább húzták volna.
Tud ölni a darakór, én nem hasonlítanám náthához. Inkább egy gyilkos influenzához, amit kezeléssel túl lehet élni. Ha az ember alapvetően erős.
Akkor pusztul ki az állomány, ha gyengék voltak, és az nem a darakór miatt volt, hanem fordítva. A gyengeségük miatt tudott elhatalmasodni rajtuk a kórság.
De a darakór parazitája nem marad életben gazdatest nélkül, úgyhogy ha 1 hónapig járatod üresen az akváriumot, attól magától eltűnik, semmit nem kell csinálni.
Az pedig teljes mértékben igaz, hogy a legfőbb teendőd, utána járni a tartandó élőlények igényének, vízminőség biztosításának, mert nem a semmitől alakult ki ez a helyzet.
(1 hal nem hurcol be ilyen súlyos fertőzést, amire rámegy az állomány, biztos, hogy valami nem volt rendben, és erre nem ellenérv, hogy mióta van akváriumod, mert valaki 40 éve szarul csinálja)
...és ha semmin nem változtatsz, akkor vagy a darakór, vagy más, jó eséllyel vissza fog jönni, mert egy akvárium nem steril környezet, a kórokozók kontrollálható szintig mindig jelen vannak. Ezt így kell elfogadni.
A kontroll pedig az állatok immunrendszere, annak erősítéséhez pedig a stresszmentes környezet, állandó és jó vízminőség, és minőségi étrend szükséges.
Valamit jó szarul csinálsz 68% is ha neked pár havonta darakórosok a halaid.
Kérdező te meg vagy leírod ,h milyen volt az akvárium , vagy ha ugyanúgy csinálod megint betegek lesznek, mind 1 hogy sterilizálod a cuccokat.
"Valamit jó szarul csinálsz 68% is ha neked pár havonta darakórosok a halaid."
A 18 halam közül egy db most már 3,5 éves molli halam darakóros 3-4 havonta.
Mielőtt szapulod a másikat, értelmezd a leírtakat, nem írtam olyat, hogy az összes halam darakóros lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!