Szerintetek jó lesz így a belső szűrőm?
Van egy eheim pickup szűrőm a legnagyobb méretű. Az aksim 80 literes, 5 serpalazacon és két rohamsisak csigán kívül nincsen benne semmi más. Tele van növénnyel: bakopa, pénzlevelű lizinka, anubias, gömbmoha, ambúlia.
Most nem mennék részletekbe, de nincs lóvém külső szűrőre, sem mégegy belsőre.
A szűrőben csak szivacs van, mint szűrőanyag. Nincs biológiai szűrésem magyarul mondva. Csináltam egy olyat, hogy a szivacs 1/3-át levágtam. A régi kertitó szűrőjéből még maradt pár darab biolabda. Anyám nejlonzoknijába beletettem 4 db biolasztit (ezek nagyobb méretűek, ezért van 4 darab, több nem férne be), majd ezt tettem bele a szűrőbe a szivacs fölé. Előtte csöpögtettem a biolabdákba ilyen sera bionitrivecet, utána meg magába a vízbe is tettem.
Tudom, hogy maszek gányolás ez így, de azért fog érni valamicskét?
Inkább pont a biolabdát nézik le sokan! Csak sokan nem tudják, hogy pl: az 1000 liter feletti tengeri akváriumok technikai tartályában a nitrát redukátorok, semmi mással nem mennek mint biolabdákkal.
Kerti tavi technikákban sem véletlenül használják. Míg a siporaxot pl ezerrel istenítik, de kb a felét nem éri, mint amennyire dicsérik.
Tengeriben biztosan jó, ahhoz nem sok közöm van, de egy növényes akváriumban nem szerencsés dolog a nitrát teljes eltávolítása.
Illetve 4 darab biolabdának nem hiszem hogy sok értelme lenne. Úgy láttam, hogy több tíz liternyi mennyiséget szoktak belőle alkalmazni még kisebb(pár száz literes) akváriumoknál is.
Mivel a Kérdező közvetlenül a biolabdákba csepegtette a bionitrivecet, így azért érni fog valamit. Ugye biolabdáknál sem mindegy, hogy milyen típusú. A deniball és a bactoball szerintem kiváló.
Szerintem növényes aksiknál is lehetne alkalmazni egy biolasztikból álló nitrát reduktort, mondjuk egy kisebbet. Hatékonyabb lenne a biológiai szűrés, valamint a növényekhez való tápoldatok alapból tartalmaznak valamennyi nitrátot. Nekem is van növényes aksim, egy 100 literes high-tech, amolyan holland növényes. A külső szűrőben nekem van bactoball szűrőtöltet. A nitrátom alacsony.
Az mondjuk tény és való, hogy egy növényes akvárium nitrát szintjének nem szabad olyan alacsonynak lennie mint egy tengerinek. Nekem sikerült végre nullára vinnem a nitrát szintet a tengerimnél. És igen, a biolabda segített ebben.
Mondjuk én sem ismerek egyetlen egy, olyan belső szűrőt sem (egyik márkától sem), ahol biolasztit alkalmaznak szűrőtöltet gyanánt. Külső szűrőkben viszont annyira nem ritka, kerti tavi szűrőkben pedig szinte alap szűrőanyag a biolabda, de ugye ez már egy másik téma.
A Kérdezőnek ott lesz a probléma, hogy tavi szűrőből származó, nagyméretű biolasztit tuszkolt bele egy belső szűrőbe. Ha lenne neki apróbb méretű labdái és abból tenne bele mondjuk 10-12 db-ot, akkor már valamicskét érne. De lehet, hogy a labdák helyett érdemesebb lennne inkább Seachem Matrixot beletenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!