High-tech Növényes akvarisztika vs Tengeri akvarisztika?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Mindkettő költséges és mindkettőhöz kell tudás is.
Nekem van két növényesem (abból az egyik high-tech, a másik "mid-tech") és egy tengerim.
Tengerihez ugye alapból kell sok teszt (Mg, Ca, kH, pH, I2, stroncium, N2, N3, ammónia, TDS, sószint). Ott van a fehérjelehabzó, az áramoltató, a lebegtetőszűrő. A növényeshez hasonlóan a fény itt is drága mulatság. A vízcsere is drágább, mert nem elég, hogy ozmóvíz kell, azt be is kell keverni sóval. Szintén drágák az adalékanyagok is (pl: pH-minus, magnézium, koralltápok, baktériumtörzsek). Nagyon nehéz belőni a jó vízparamétereket. Az élőlényeket is gondosan kell összeválogatni. Az algásodás még jó körülmények között is gyakoribb, mint egy édesvízinél. A tengeri az nem kezdőknek való, annyi fix!
A növényesnél ugye a CO2 rendszer a drága és a fény. No persze egy ADA-s táptalaj sem olcsó mulatság, ahogyan a növényes tápoldatok sem. Ha pedig igazán szépben gondolkodsz, akkor ugye maga az optiwhite akvárium sem olcsó mulatság.
A tapasztalataim szerint, a tengeri a macerásabb, árban viszont lehet hasonlóan drága a kettő. Bár ismerek olyan emberkét is, akinek a 400 literes kőkorallos tengeri aksija, full optiwhiteból van + ott van még neki az ózonizátora is. Meg ilyen "apróságok is, hogy biopellet és kalcium reaktor. Ha nagyon fullos tengeriben gondolkodunk, akkor valamivel a tengeri a drágább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!