Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54literes akváriumba királylaz...

54literes akváriumba királylazac és páncélos harcsa?

Figyelt kérdés
Lehet őket együtt tartani? És ha igen miből mennyit? Még csak most indítottam az akváriumot és lazacot szeretnék. Csak nemtudom mivel lehet összerakni.

2017. jún. 10. 23:51
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
Határeset, de talán még elmegy mivel a páncélosok az alsó részen a lazacok a középső és felső részen lesznek. Kicsit szűk a hely de ha hosszúkás az akvárium és nem kocka alakú akkor 5-6 lazacnak és 4-5 harcsának pl pandának még jó lehet. Az akvárium elejét hagyd meg teljes hosszában kiúszó térnek az-az nagy levelű növényeket és dekorációt ne rak arra a részre. Igazából egy 80-100 literes akvárium kellene ahhoz, hogy 10-12 fős rajokban tarthasd őket, legalábbis ez lenne jó nekik. A kisebb nőstényekből válogass többet azok majdnem egy centiméterrel kisebbek, jobban ellesznek a szűkösebb helyen is, a lazacra értendő. 3-4 hétig járasd az akváriumot halak nélkül úgy, hogy minden üzemel de a heti 30%-os vízcserét már most is érdemes csinálni. A szűrőbe és a vízbe morzsolj egy csipetnyi halkaját 3-4 naponta.
2017. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megy már 3hete. Halkaját is szórtam, vízcsere is volt,de lehet varok még két hetet. Megjelent alga azért gondoltam harcsára. Konkrétan 3dbra és 5 lazacra. Csak még kezdő vagyok. Harmadik fajta halat esetleg? Vagy az már sok?
2017. jún. 11. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Elmegy a társítás, de a két fajt ne egyszerre telepítsd. Az lenne a legjobb, ha törpe páncélosokat tennél, 5 darabot, lazacból meg 5-6.


Az alga az elején teljesen normális, a páncélosharcsák viszont nem eszik meg, ők a talajban turkálnak. Majd ha beáll az egyensúly, akkor eltűnik.


3 fajta halnak már kicsi lenne az akva.

2017. jún. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Ha van egyéb ötletetek társításra szívesen meghallgatom. Igazából csak a lazacokhoz ragaszkodok.:)
2017. jún. 11. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Lópikulát kicsi 3 fajta halnak!

Még egy pér platty és/vagy fekete molly elfér oda! Ha szaporodnak, a kishalakat el lehet passzolni haltartó ismerősöknek!

És igen, elférnek egymástól a lazacok és a harcsák. De oda megfelel kék és/vagy fekete neonhal is. Mehet pandaharcsa, foltos páncélosharcsa, kékpajzsos páncélosharcsa vagy akár törpe páncélosharcsa is.

2018. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!