Lehet-e hígítva tárolni a Neptun Easy Carbot?
Figyelt kérdés
Mivel elég tömény, féltem a halakat tőle. (Jönnek tátott szájjal minden benyomott cuccra, és nem mindig én adagolom be.)
Van egy jó kis adagolást könnyítő, pumpás flakonom, abba tenném hígítva.
Állasztott csapvíz tönkre teheti? Desztvíz kéne?
Nem tudom mit tartalmaz pontosan, így nem tudom a kémiáját sem...
2017. máj. 9. 01:16
1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, Liqui Carbo
2017. máj. 9. 01:22
2/6 Salx Narval válasza:
Szerintem a gyári cuccokat is desztillált vagy ioncserélt vízben oldják, nem hinném, hogy problémát okozna a tárolása. A hígítás akkor nem szerencsés ha algás részekre szeretnéd nyomni, különben nem számít csak tudd a mennyiséget nehogy sokat, vagy keveset használj. Én a legtöbb vízkezelőt, tápsót, stb hígítva adom a vízhez, igaz, hogy csak sima vizet használok, viszont nem hígítva tárolom.
3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
Alga ellen ha használom, nem árt a növénynek a tömény téma? És ha beleúszik a hal?
2017. máj. 10. 18:31
4/6 Salx Narval válasza:
A gyári adagolást mindenképp figyelembe kell venni ha hígítod, ha nem, továbbá fontos a jó áramlás érdemes esőztetni ha gyengécske a szűrő és nincs lehetőség cserére. Az sem mindegy, hogy mennyi növényed van és mennyi hal van telepítve ezt mind érdemes szem előtt tartani. Értelem szerűen egy normál akváriumnál közepes telepítés és közepesen dús növényzet mellett megfelelő a gyári adag közepes fényviszonyok között, ebből kell kiindulni és a te akváriumértékeid szerint növelni, vagy csökkenteni az adagot dús növényzet és erős világítás esetén akár duplájára, növényes akváriumban néha négyszeresére is szokták emelni. Én az anubiast szoktam EASY Carboval töményen ecsetelni és pár percig rajta is hagyom, ennek nem árt, viszont a tüskéshínárt mintha megégette volna , vagy mi. Azt tanácsolnám, hogy zsenge hajtásokon ill finoman szabdalt levelű növényeknél ne alkalmazd töményen. A dekorációkra vagy a bőrszerű vastag levelekre nyugodtan mehet. Jó áramlás mellett a gyári adagolás nem jelenthet veszélyt a halakra és a garnélákra sem, az emelt adag, kevés növényzet és gyenge szűrés oxigénhiányos állapotot idézhet elő ezért csak óvatosan az adagolással érdemes eleinte fokozatosan emelni a szintet és figyelni az állatok viselkedését. Nálam a dupla dózis sem okozott semmi problémát, így most már bátran adagolom mérés nélkül csak úgy saccra. Csodára azért ne számíts ha nincs egyensúly az akváriumodban a carbo önmagában nem sokat ér. Úgy érdemes tekinteni a carbora mint bármelyik növénytápra csak ezt napi szinten kell adagolni, bár sokan a növénytápot is így használják.
5/6 Salx Narval válasza:
Ha többet szeretnél tudni a tápozásról keresd fel B Jocit, ő nagy mestere a növényápolásnak és szívesen segít is bárkinek. Megmondom őszintén én nem igazán méricskéltem sohasem, csak úgy megérzés alapján a növényeket, halakat figyelve tápozok, persze az ésszerűség határán belül és inkább kevesebbet mint eleget.:D
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ!
Szombaton találkozom Jocival (talán veled is), és kikérem a véleményét :)
2017. máj. 12. 01:04
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!