A cápák miért köroznek az emberek körül a filmekben?
Kíváncsiak. Nem tekintenek valamit egyből tápláléknak, csak azért, mert "összefutnak" vele.
Előbb felmérik a terepet, bökdösik, megharapják (mondjuk egy ember ebbe is simán bele tud halni) és ha az a valami táplálék szerű, akkor támadnak.
(pl pánikol, menekül, vagy ha nem él, akkor elég zsíros...)
A valóságban is majdnem így van, ha nem is szabályos körökben úsznak, de oda vissza úszkálnak, egyre közelebb, egyre bátrabban, és idő kell hozzá, amíg a csipkedésből olyan felfokozott izgalmi állapot lesz, hogy valós támadás alakuljon ki.
Amit a természetfilmeken látsz, hogy kapják egy a fókákat, alulról, egyből támadva, azért van, mert tanulás útján már megismerték azt a prédát, és rájöttek, hogy másképp nem kapható el, csak így. És mivel tudják, hogy ehető, ezért azzal már nem szaroznak ennyit.
És sokszor ez áll az ember elleni gyors támadások mögött is, mert lentről csak árnyékot lát, és összekeveri az embert a fókával.
Jót írt fentebb, aki írta, hogy folyamatosan úszniuk kell - nekik nincs kopoltyúfedőjük olyan formán, mint a kis halaknak, nem tudják "átpumpálni" a vizet.
A másik fele, hogy miért ússzák körbe az áldozatot: nekik a bőrükön is vannak érzékelőreceptorok, nevezzük ízlelőbimbóknak az egyszerűség kedvéért. Mikor körbeúsznak, hozzá-hozzáérnek az emberhez, tulajdonképpen megkóstolják, eldöntik, hogy préda-e vagy sem.
A búvár- és szörfruhás embereket ezért támadják meg ritkán, mert a gumiruha "rossz ízű". :) Kivétel ez alól a deszkán evező szörfös - mert az alulról pont úgy néz ki, mint egy fóka, és itt életbe lép az, amit a 4-es ír.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!