Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1.5 éve van egy pézsmateknősöm...

1.5 éve van egy pézsmateknősöm, de soha nem volt neki napozó része csak sima uv lámpa napi 12 órában kb. aaa?

Figyelt kérdés
Nem látom hogy bármi baja lenne a páncélja kemény rendesen aktív eszik.Enni is csak teknős tápot kapott.De mindenhol irják h kell napozó meg fagyasztott hal stb. Akkor nem kéne vmi bajának lennie a tekinek?

2017. febr. 28. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Én nem értek a teknősökhöz, de egyébként az ablaküveg az uv legnagyobb részét amúgy is megszűri. Persze csak a meleget is szeretik, meg ugye nem is tudja, hogy most a napozással nemigen éri uv, de uv miatt nyitott ablak vagy szabad tér vagy uv lámpa.
2017. febr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Egyrészről nagyon fiatal még, másrészt azért a jó tápok nagyjából fedezik a minimális szükségleteiket. Inkább az lenne a kérdés, hogy miért nem eteted változatosan pláne, hogy tisztában vagy a jelentőségével. Nem feltétlen fagyasztott hal kel, bármi más nyers, fagyasztott teknősöknek is adható kaja kapható és néha egy kis zöldség sem ártana. Náluk annyira nincs jelentősége a napozónak, szívesen elvannak a fenéken de ha van egy ilyen hely az csak jó lehet, én biztosan készítenék még akkor is ha csak ritkán használja. Minden házi kedvencünk megérdemli a változatos jó minőségű eleséget, a tiszta és tágas környezetet és az igényeikhez kialakított életteret. Én legalábbis így gondolom. Szóval kedves kapitány nem egy nagy ügy egy kicsit változatosabban etetni és készíteni egy kimászásra alkalmas helyet.
2017. márc. 1. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen kell neki napozó rész, állandóan vízben nem élheti le az életét. Nem is értem hogy gondoltad.

Ki kell hogy tudjon mászni egy félig bevilágított, félig árnyékos részre.


Ami a kaját illeti, ez az állat 30 évig is elél.

Másfél évvel példálózni egyszerűen hülyeség.


Olyan kaja kell neki, amit a természetben is eszik, és nem szárítva, mert az egy rakás szar.

Rovarokat, lárvákat, apró halakat eszik.

Ha hosszútávon más étrenden tartod, vagy alacsony tápértékű szárított cuccon, akkor az hosszútávon megbosszúlja magát.

2017. márc. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!