Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Opálos lett az akvárium vize,...

Opálos lett az akvárium vize, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem egy 96l es akváriumot és két napja elultettem benne 5 novenyt kimondottan olyan fold ami akvariumba valo es arra pedig szortunk kavicsot amit jo alaposan atmostunk. A vízfehéres-szürkés színű és nem javul inkább roszabb lesz. A szűrő egész nap megy 450l/h vizet szűr meg. Azt irták máshol hogy a földtől lehet de az pár óra alatt leülepszik.

Valakinek valami ötlete, hogy miért nem javul vagy hogy mit csináljak a vízzel?


2017. febr. 2. 16:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Halakat még nem tettem bele...mert ajanlottak hogy varjak par napot, gondoltam várok is pont az ilyenek miatt.

És semmilyen szerrel nem volt még kezelve.

Kuldtek az akvariumhoz egy szert TETRA AQUA SAFE 100ML. Ezt bele öntsem majd?

2017. febr. 2. 16:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Valami mikroorganizmus szaporodhatott el benne. Nem tudni milyen "föld", amit beletettél, de mindent, amit az ember az akváriumba beletesz, nemcsak átmosni, de fertőtleníteni is kell (utána persze alapos átöblítés). A fertőtlenítés lehet sütőben felmelegítéssel vagy forralással (ha kellően hőálló maga a tárgy), de lehet fertőtlenítő szerekkel is (hipó vagy formalin oldat, neomagnol oldat stb. Jelen esetben a legjobb lenne leereszteni a vizet, kivenni a növényeket, a "földet" kidobni, csak a kavicsot megtartani, de azt átfőzni, a medence belsejét alaposan kimosni hipós vízzel (utána átöblíteni). A szűrőt a lehető legalaposabban fertőtleníteni, szivacsot vagy ami szűrőtöltet van benne azt inkább kidobni vagy alaposan fertőtleníteni, növényeket neomagnol oldatban fertőtleníteni stb. Szóval elölről kezdeni a telepítést. Az akváriumban levő vizet előbb növények nélkül keringtetni pár napig, utána beletenni a fertőtlenített növényzetet, de lehetőleg semmi "föld" jellegű anyagot nem kell beletenni.
2017. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudni kéne milyen "föld" (táptalaj) és mennyi!

És tudni kéne milyen takaró aljzat van rajta, és mennyi.


Szűrőből nem igazán ismerek olyat, ami 450 l/h-val meg bírna szűrni egy 96 l-es aksit. Valószínűleg csúnyán alulméretezett. Természetesen itt is tudni kell a pontos márkát, típust, ennyi infóból csak találgatni lehet.


De nem ettől zavaros, az alulméretezett szűrő majd a halak bekerülése után bosszúlja meg magát.


A halakkal nem pár napot, hanem minimum 3 hetet kell várni. Még "normál" esetben is, nem még így, hogy valószínűleg a vízzel érintkezett a táptalaj.


(Amúgy vélhetően a táptalaj is fölösleges volt, erős a gyanúm, hogy 1 db 18 w-os fénycső világít fölötte, azalatt meg csak árnyéktűrő növények élnek meg, azoknak meg erős túlzás a táptalaj+aljzat kombó)

(ja, és ha már itt tartunk a világítást is ismerni kéne, meg a növények fajtáját is, mert ez így tényleg csak találgatás)

2017. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jbl aqua basis- ez a tábtalaj 5 l es, az eladó ezt ajanlotta. Ez a reteg felett vannak kavicsok kisebb es kozepes meretben vegyesen 4-5 cm vastagon. Az akvariumit szettkent rendelten fedelvilagitas volt hozza fénycső (18w).

A szűrő az egy pacific aquarium filter p-f 302-es. Ez is az akvariumhoz volt. Ez a szűrő szerintetek jó vagy vegyek helyette masikat vagy jobbat? A novenyek nevet nem nagyon tudtam megjegyezni de az egyiket tudom hogy egy nagyon szep ANUBIAS.

2017. febr. 2. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy 112-essel sokkal jobban jártál volna, alig nagyobb, de 2 fénycső van hozzá.


A táptalajnak a fele is elég lett volna, pláne így, hogy beigazolódott a feltevésem, 18 watt alatt csak árnyéktűrőek élnek meg, azok meg lassan nőnek, így nem veszik fel olyan ütemben a tápokat, hogy külön táptalaj kéne.


A fedőréted kisebb nagyobb kavicsai is gyanúsak, konkrétan ha 1-2 mm-nél nagyobbak, az nem jó, mert akkor a szemcsék között átjárja a víz, és érintkezik a táptalajjal, és közvetlenül a vízbe oldódik be.


A szűrő kb fele ekkora akváriumba alkalmas, úgyhogy ilyenből kéne még egy .


Az anubiast azért remélem nem ültetted be, na neki aztán tényleg nem kell semmiféle táptalaj, csak rá kell kötözni valamire, hogy kint legyen a gyökere.

2017. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az anubias az nincs elultetve azt mindtak a boltba is hogy a legzogyokerek miatt nem szabad eluktetni.
2017. febr. 2. 21:05
 7/8 A kérdező kommentje:
A kavicsok pedig ugy vannak hogy a taptalaj felett kozvetlen a kisebbek vannak olyan 1-2-3 mm felette pedig olyan 5-7mm es a legtetejen vannak olyan 1-2 cm-s kavicsok de abbol csak egy zacskot vettunk diszites celjabol.
2017. febr. 2. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, tény hogy egy kicsit elhamarkodott vásárlás volt, gondolok itt a nem túl hasznos táptalajra, és az elégtelen technikai háttérre, de most már megvan.


Még egy szűrőt mindenképpen be kell tenni, mert ez magában semmi.

Le is cserélheted, bár egy komoly szűrő sok pénz, ha nem zavar a látvány, akkor ezt is kiegészítheted és akkor nem kell olyan nagy.


Dobj egy kocka fagyasztott halkaját a vízbe, hogy legyen valami bomló cucc, amin elszaporodnak a lebontóbaktériumok, gondolom, ha pár nap után halat akartál beletenni, akkor ez is hasznos infó lehet...

Utána pedig néha napján szórj egy kis kaját.


Aztán várj.

Azért zavaros, mert új.

Többek között türelemre tök jól megtanít az akvarisztika. Majd kitapasztalod az aksi bioritmusát, meg melyik folyamat meddig tart, meg hogy ezt nem lehet siettetni.

Hagyj időt a folyamatoknak, hogy kiforrják magukat.

2017. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!