Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék gurámi törpe szívóharcsáva...

Kék gurámi törpe szívóharcsával tartható? 110 liter.

Figyelt kérdés
Milyen algázót ajánlotok 110 literbe? Ancit nem akarok(nehogy kitépje a növényeket), ormányos márna eszi a mohát állítólag. A törpe szívóharcsa tetszik, csak kicsit kicsinek tűnik, a gurámi nem bántja?

2017. jan. 30. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Kék guraminak kevés 110 liter
2017. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bármilyen oldalon néztem, legtöbb oldalon 100 litert írtak, a legtöbb pedig a 120, amit ajánlottak legalább. Sokan pedig 80 literesben tartanak (csoportokba feltett bejegyzések alapján) kifejlett gurámikat, akár több fajtát is, ami már tényleg túlzás. Szóval 80*35-ös alapterület az eddigi információim szerint elég lesz. Csak a gurámi (1 hím 2 nőstény) lene benne és ha lehet, akkor tennék 6 törpe szívóharcsát és 6 páncélosharcsát mellé. Lenne egy gyengébb belső szűrő és egy legalább jbl e701 külső szűrő hozzá. Szerintem így megfelelne, csak nem tudom, hogy a gurámi bántaná-e a törpe szívóharcsát.
2017. jan. 30. 21:01
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
elég a szűrés, nem jellemző,h talajlakókkal foglalkozik. sztem továbbra se elég, 100 liter, inkább 150.
2017. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salx Narval ***** válasza:
Dús növényzet mellett (mert ez szükséges mindkét fajnak) valószínűleg észere sem veszik ezeket az apró jószágokat, ők pedig hamar megtanulják, hogy ne legyenek útban. Nem akarok vitatkozni veled és mással sem de én sem tartanék kék gurámikat 150-200 liter alatt. A mézi nem tetszik,nekik jobb lenne itt? Csak úgy mellesleg írom az én hímem közel 18cm volt a lányok is közelítették 15cm, szóval nem kicsi halakról beszélünk. Természetesen a döntés a tiéd.
2017. jan. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gyöngygurámikat akartam eredetileg, azok max 12 cm-esek, ahogy olvastam, de azok kényesebbek a vízkeménységre, és ezért gondoltam a kék gurámira. Vennék én nagyobb akváriumot, de 80*35 alapterületű a legynagyobb, amit vehetek. :) Pár év múlva lesz nagyobb akvárium is, bár tudom, h addig megnőnek. :) Valamilyen nagyobb kevés halat szeretnék az akváriumba, szügereket is nézegettem, de azokból leginkább caks a csigasügereknek felelne meg, azok meg egyáltalán nem tetszenek. Ezért gondoltam a kék gurámira. :) Köszi.
2017. jan. 31. 09:56
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
1 pár kazuárfejű sügérnek jó lehet, vagy akár meggyhasúnak is.
2017. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
A gyöngy gurámi azért egy kicsit jobb választás lenne mint a kék. Az is igaz, hogy a kék jobban elvan csapvízben mint a gyöngy vagy a törpék de azért elég jól beakvarizált halak ezek, hogy ezzel a nem túl szerencsés szóval fejezzem ki magam.:D Azt tudom, hogy nagyon sokáig minden gond nélkül elvoltak, nem vettem észre, hogy különösebben kényesek lettek volna de sajnos már nem emlékszem, hogy lágyítottam e a vizüket.
2017. febr. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a gyöngygurámik csapvízben tartva nem olyan szépek, a színeik halványabbak, ezért gondoltam,hogy kékkel jobban járnák. A meggyhasúak ahogy olvastam eléggé agresszívak, a kazuárfejű pedig ha jól tudom sokat ˝ücsörög˝ köveken vagy bármi máson, és nem annyira tetszenek. Azért gondoltam a gurámira, mert az aktív és az egész akváriumot ˝bejárja˝. :D
2017. febr. 1. 10:08
 9/14 anonim ***** válasza:
jaja, csak bejárja a 200 literest is... :P a meggyhasú csak szaporodáskor agresszív. egy hárem neolamprologus leulepinek is jó lehet.
2017. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És ilyen tanganyika tavi citromsügérből lehetne 1 hím 2-3 nőstény? Egyébként ha sügeret teszek, akkor azok a növényeket nem téphetik ki? Ha gyöngygurámit lehetne csapvízben tartani, arra esne a választás, csak nem szeretném, hogy fakó színűek legyenek. :)
2017. febr. 1. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!