Ez lehetséges "széteshet" egy hal?
Figyelt kérdés
Ha olyan hal ami nagyon mèlyen a víz alatt èl (5000-6000m mèlyen) előfordulhat hogy sekèly vízben szó szerint szètfoszlik?2016. dec. 25. 22:11
1/8 anonim válasza:
Nem egészen értem, miért esne szét sekélyebb vizekben, van kedved felvilágosítani az ötlet lényegéről ?
2/8 anonim válasza:
ez a kérdés így elég értelmetlen :S
3/8 tabaki válasza:
Persze, ha túl gyorsan húzzák föl, simán kipukkadhat. A gázt nem tartalmazó részei viszont valószínűleg egyben maradnának, mert a víz gyakorlatilag összenyomhatatlan, nincs térfogatváltozás.
4/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy mèlyen a hatalmas nyomás "tartja egyben" a hal testèt
Ès mivel ehez a nyomáshoz van alkalmazkodva
a teste, ezèrt sekèly vízben nem lenne kèpes az èletre
2016. dec. 25. 22:42
5/8 tabaki válasza:
Hm, miért is kellett lepontozni a válaszomat? Ez nemcsak, hogy lehetséges, de a mélytengerből túl hirtelen felhozott lények felrobbanása ismert, mondhatni, hétköznapi jelenség. Ha van rá idő, hogy a hal belső nyomása igazodjon a külsőhöz, akkor a sekélyebb vízben is életben maradhat.
6/8 A kérdező kommentje:
Èrtem (de èn pontoztalak le)
2016. dec. 26. 00:35
7/8 Salx Narval válasza:
Nekem ugyan még nem volt dolgom mélytengeri állatokkal de a magyarázat azért nem bonyolult annyira. Nagyobb nyomáson a gázok összenyomódnak és nagy mértékben beoldódnak a folyadékokba, jelen példánál az élőlények testszöveteit nagyrészt kitevő folyadékba, ha a felszínre kerülnek ilyen állatok akkor a belső szövetekben nagyobb lesz a szöveti nyomás, mint ami kívülről éri és valóban a kiszabaduló, kitáguló gázok szétroncsolják a belső szerveket majd egy elernyedt kocsonyává válik az állat. Helytálló dolog azt mondani, hogy szétrobbannak de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy szanaszét röpködnek a haldarabkák.:D Két érdekes módon védekeznek a nagy nyomás ellen az élőlények vagy erős páncélt viselnek ami védi a belső részeit a nyomástól (tengeralattjáró), vagy a testűk kb 95%-ban folyadékot tartalmaz, a nyomás kevésbé hat a szilárd és folyékony anyagokra. Szóval minden esetben a gázokra ható nyomás a hunyó. Tudom, hogy ez nem valami tudományos magyarázat de tőlem ennyi telik csak.
8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
Lènyegèben az amire gondoltam
2016. dec. 26. 09:36
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!