Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora méretű az a kavics,...

Mekkora méretű az a kavics, amibe egy hal még könnyedén beáshatja magát?

Figyelt kérdés

Homokot nem szeretnék, azt olvastam, hogy problémásabb takarítani, a hal pedig párduccsík lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=0PFXAfPf064 ezt már nagynak találom, ahogy látom, próbálja kicsit beásni magát, de nem jut mélyre.


2016. dec. 3. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A videóban szereplő aljzat teljesen alkalmatlan "beásásra".


2 dolgot tudok neked tanácsolni:


1 Most azonnal felejtsd el az a forrást, ami szerint a homokot nehezebb takarítani, mert ez már csak azért is oltári nagy baromság, mert hogy pont az ellenkezője az igaz.

Minél nagyobb, annál jobban megakad benne a mulm, annál szarabb takarítani, sőt kb lehetetlen.

Valószínűleg valami olyan kontár gyökér találhatta ezt ki, akinek az akváriumtakarítás teljes átmosást jelet, bár ebben az esetben még az akvárium, mint jelző se igazán illik az üvegkalitkájára.


2: 1-1,5 mm kvarchomok, v gyöngykavics.

2016. dec. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
51%
Én is homokpárti vagyok 1-3mm nagyságú folyami sóderrel lazán keverem, ez minden turkálós halnak megfelel. Ahogy az első válaszadó írta a homokot könnyű tisztán tartani csak jól süllyedő durvább szemű legyen, természetesen mészmentes és tiszta. Osztályozott fehér kvarc, vagy un mozdonyhomok ha természetesebb hatást akarsz.
2016. dec. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez még megfelelne? [link]

Ahogy rákerestem, nem találtam sötétebb homokot, ez pedig még elég apró lenne, más halaknak meg valami sötétebbet ajánlottak. Nem tudom, ha ezt a feketét keverném valami világossal mennyire lenne ergya a végeredmény... :D

Vagy felejtsem el mindkét halat egyszerre, és vagy vörös neonhal, vagy ezek.

Még annyi, hogy a homokot is ugyanúgy lehet takarítani "porszívózással"? Mert mindenütt olvastam, hogy a cső felszívja azt is, viszont gondolom, ugyanúgy kicsit mocskos lesz a felszíne, akármilyen szűrőt is használok.

2016. dec. 3. 09:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez festett cucc.

Natúr homokba én ilyet használnék:

[link]


[link]


Feketébe nem igazán létezik természetes homok , bazaltból lenne jó, de annak élesek a szélei. Valamikor létezett hengerelt bazalt, de rég nem láttam már.

Személyesen nem próbáltam, ha van rá lehetőséged, megnézheted ezt is

[link]


elég kézzel belenyúlni, érezni, meggyire éles, szúró.


Ha mindenképpen ragaszkodsz a feketéhez, akkor inkább ilyenben gondolkodnék:

[link]

Hiába nagyobb szemű, ez ilyen égetett agyag szerű, könnyebb, és könnyebb beleásni magát a halnak.


A homokot meg persze, hogy lehet porszívózni, csak ki kell tapasztalni.

Kell húzni a leszívó csőre egy tölcsért, vagy egy fél literes elvágott aljú pet palackot, amiben kering a homok, és visszahullik az aljzatra. Keress videót aljzatporszívózóra.

Meg ha leszívod, akkor mi van?

A kisebb szemcse legalább nem dugítja el a csövet. A vizet meg nem egyből a wc-be szavod, hanem egy vödörbe, ahom 2 másodperc alatt hullik az aljára.

A vizet leöntöd róla, a homokot átöblíted, és azzal a lendülettel visszaöntöd az akváriumba, ahol szintén bruttó 2-3 mp-alatt hullik vissza az aljzatra. Nincs ezzel probléma.

2016. dec. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:

Párduc a földön fetreng, legyen neki puha homok, ne szúrja meg a hasát.

Pl ez is használható cucc, nekem van ilyen:

[link]

2016. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Az a baj a kőzúzalékkal, hogy nehéz még akkor sem igazán jó ha koptatott, nehezen tudják sérülés nélkül beásni magukat, bár én is találkoztam már majdnem homokszerűen apróra koptatott bazalttal de ezt ki kell fogni. A festett cuccokról én is lebeszélnélek akármit is mondjanak róluk, ezek általában mészkövek jobb esetben égetett agyag, ill üveg. Viszont ez a térköves kvarc jónak tűnik és a másik kolléga által javasolt gyöngykavics szerű cucc is, akár keverhetőek is egymással, hogy a homok kitöltse a réseket.
2016. dec. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!