Miért csipkodják le a díszhalak egymás farkait, uszonyait?
Az utóbbi pár napban teljesen felborult az élet az eddig békés akváriumomban.3 nap alatt 3 hal adta fel életét,mindeggyiknek le volt csipkodva a farka.Akkor kiszúrtuk melyik az okozó hal és kivettük.Vettünk újjabb halakat.Azokból az egyik már másnapra felfordult, ma reggelre meg szintén az egyiknek hiányzik a farka.
Mi baj lehet??valami tápanyag hiány??nem elég nekik a kaja??(ezt egyébként nem hiszem mert sokszor ott úszkál az akvárium alján a sok kimaradt halkaja)
Adjatok tanácsot légyszíves mert a 6 éves fiam már lassan eret vág magán, hogy minden nap egy hal megdöglik:(
akkor olvass utána kicsit a nitrifikációnak. Dióhéjba: a halak kopoltyújából, vizeletéből, piszkából, ammónia oldódik a vízbe. Ezt az ammóniát a szűrő nitritté bontja, majd tovább bontja nitráttá. A nitrát a végtermék az oxigénmentes környezet hiányába. A nitrát is mérgező bizonyos koncentráció után. Heti 20-30% vízcseré mindenképp szükség van. Simán kaphattak uszonyrothadást a magas nitrit miatt. A kisebesedett részekbe pedig előszeretettel belecsipkednek. Olvass és tanulj sokat, h ne kelljen a boltosra hagyatkoznod. Látod az ő ajánlása nem életképes különben nem lenne probléma a halaiddal. Állítom azért mondott ilyen hülyeséget, h rövid életűek legyenek a halaid, kvázi hetente járj új halakért.
Nitrifikáció részletesebben:
A kezdeti probléma a pocsékul összeválogatott fajokban van, ami természetes a kereskedői szemléletű állatkereskedésekben. A betta területvédő, a Szumátrai díszmárna élénk úszócsipkedő, a neonhal a rajokat kedveli és békés, a guppinak pedig szép, színes, harapnivaló úszói vannak, mellé pedig lassabb mozgású. A végeredmény ugyanaz, mint amikor összeeresztünk 10 nőt a munkahelyen: káosz, veszekedés, egymás tépése, stressz. Halaknál ez egyet jelent a halállal.
A másik probléma az, hogy ezek a halak különböző PH-t és megvilágítást igényelnek, teljesen más az élőhelyük. Elvannak egy ideig így is, de az eredmény látható. A jegesmedvét sem rakod a dzsungelba.
A harmadik az akvárium mérete lesz, 200L alatt ilyen halakat nem lehet tartani tartósan.
A hőmérséklet is fontos, az egyiknek 23 fok kell, a másiknak 28 alatt szenvedés.
Itt gyökeres változtatás kell, az egészet nulláról kezdeni az olvasástól kezdve. Természetes élőhely, tartás, vízigény, fényigény, hőmérséklet, felszerelés, elhelyezés, a legvégén a halak.
Ez nem egy olcsó hobbi, csak a gagyi állatkereskedésben dobnak össze mindent-mindennel, aztán majd lesz valami. Legtöbbször döglés, de ez őket nem érdekli mert állatra abszolút 0 garanciát adnak, akármit is kóklerkodnak. Inkább járj te utána jobban a témának és akkor nem kell a naponta megpusztuló halakat kiszedegetni.
Guppi, Betta, Anci (ancristus algaevő), Szumi (Szumátrai díszmárna), Xifó, Neon <- Lehetetlen ilyen sokféle halat egészségesen megtartani 50 literben.
Kb 160 literbe lehetne tenni egy csapat neont, egy csapat szifót, meg egy ancit. A neonhal szereti a vízen úszó növényeket.
Egy csapat szumit külön akváriumba lehetne tenni.
A bettát magányosan lehetne tartani az 50 literesbe, hínárokkal, vallisneriával, sok növénnyel.
Guppikat meg megint külön egy 50 literesbe, jávai mohával, mehet több guppi is bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!